Dr. Serdar Baş

Beyoğlu Belediye Başkanı'na açık mektup

30.11.2011 tarihinde akşam yemeği için belediyeniz hudutlarında ki, Asmalımescid Sokak'ta bulunan, Gümüşyan Ermeni Vakfı’na ait, işletmesi bir işadamına verilmiş Gümüşyan Restoran’a davet edildim.

 
Size kısaca çoğunluğunu Ermeni vatandaşların oturduğu arka masadan AK Parti, Hükümet, Başbakan ve sizin hakınızda söylenenleri ifade edeyim...

Vatandaş, azınlıkların ve vakıf mallarının kullanımı hakkında çıkarılan yasalardan çok memnun.

Azınlıklar kendilerini geçmişe nazaran daha iyi hissediyorlar.

Sizin iyi, donanımlı ve adil bir belediye başkanı olduğunuzu ifade ediyorlar.

Kanaatimce özellikle Ermeni vatandaşların büyük bir kısmı, Sayın Başbakan’a ve size şahsen, dolayısı ile AK Parti’ ye oy vermişler.

Buradan kısaca Gümüşyan Otel & Restoran’ a gelelim.

Eminim yakınen bildiğiniz üzere, Vakıf eskiden metruk bir halde bulunan, otopark olarak kullanılan binayı bir iş adamına kiralamış.

İş adamı da bu metruk yapıyı, zat-ı aliniz de eski bir meslektaşım olarak takdir ederler ki, muhtemelen kira süresi sonuna kadar geri dönmesi imkansız bir para harcayarak, adeta binanın eski sahibi ve vakfın kurucusu Ohannes GÜMÜŞYAN’ ın ruhunu huzura kavuşturmak için, ilçenize çok yakışan bir işletme haline getirmiş.

Gelen misafirlerden Fatih ÇEKİRGE ve Ali ÖZGENTÜRK’ ün bu tip yatırımların, Asmalımescid ve Nevizade’yi, çok özür dilerim ama, “salyalı, sümüklü” işletmeden kurtaracağını söylediklerini kulağımla duydum.

Binanın son halini görmek isterseniz www.gumusyan.com adresinden 360 derecelik bir sanal tur yapmanızı rica ederim.

Şimdi gelelim şikayetime.

Aynı gece iletişimden nasibini almamış zabıta ekipleriniz ve bodyguard (fedai) taşaronlar, binanın sınırları içerisinde açık alanda sigara içecek vatandaşlar için konmuş aşağıda ki resimde göreceğiniz, bir masa ve iki sandalyeyi çaldılar ve kaçmaya başladılar.


İçerdeki biz müşteriler, restoran personeli ve yöneticiler bu sivil giyimli zorbaları inanın hırsız sandık.

Bu kadar şık bir tesisten çalınan masanın peşine 3-4 kadın, genç ve yaşlı birbirini tanımayan insanlar, müşteriler  takıldılar.

Birde baktık ki, zabıta arkadaşlar ve fedailer.

Arkadaş ayıp değil mi, dedik.  Bu yaptığınız, hırsızlık. Zorba gibi davranmak size yaışıyor mu deyip, masayı geri almaya çalıştık.

Personeliniz ve fedaileri kadınlara dahil, bizlere ağır hakaret ettiler, heyecanımızdan jestli konuşmamıza kızıp, elimize vurarak, elimizi kolumuzu yükselterek konuşmamamızı haykırdılar.

Devletlermiş! Devlete karşı gelinmezmiş!

Kıymetli başkanım, ben bu bölgede sokaktaki sandalye masa işine karşı çıkanların arkasında siyasi rakipler vardır, bu iş kasten abartılıyor diye düşünüyordum.

Ama bu olayın kahramanları personelleriniz ve fedaileri size layık değiller.

Toplum psikolojisinden anlayan, bu konuda eğitim almış personeliniz bu tip operasyonları yaparlarsa, millet "memleket nereye gidiyor, bunlar ülkeyi İRAN’ a çevirecek" diye düşünmez mi?

Ben eminim kimsenin böyle bir hevesi yok ama bu tür kendini bilmezler, bu havayı estiriyor.

Bence, resimlerden de anlayacaksını,z o bir masa ve sandalyeler yasağınızı delmiyor.

Bence siz bu konuda empatik yaklaşabilirsiniz.

Özüre gerek yok, o zorbaları sokağa salmayın yeter.

Memlekette herkesin diğerlerinin yaşama hakkına saygı duyduğu günler dileği ile...

Saygılarımla
 

Bu Makale 11.12.2011 - 18:31:26 tarihinde eklendi.


Kullanıcı Yorumları
  • ramsgate 02.12.2011 - 11:24

    Kuralların özgürlükleri kısıtlar boyuta geldiği ülkemde.Simgesi ışık saçan ampul olanların, insanların ışığını daha fazla söndürememesi dileği ile...

  • Şuayip 01.12.2011 - 08:21

    Beyoğlunu hayalet kente çevirdiler adeta... Olacak iş değil bu. Ancak yazar fazlaca iyimser yazmış konuyu. Bana soracak olursanız hepsi bilinçli yapılıyor bunların..

  • black 01.12.2011 - 08:11

    Öncelikle Serdar Bey, Yaşadığınız olaydan ötürü sizlere geçmiş olsun demek isterim. Yüreğinize sağlık,hepimizin muzdarip olduğu bu konu hakkında böyle cesur ve de samimi duygu,düşüncelerinizi bizlerle paylaştığınız için size ve sizin gibilere sonsuz teşekkür etmeyi kenime borç bilirim. İnanıyorum ki ASMALI eski fşatafatlı günlerine kavuşacaktır. Saygılarımla

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.