Rıza Ersoy

Rıza Ersoy: Rusya’dan Dalaman’a uçuş olmamasının nedeni İspanyollar mı?

Rıza Ersoy: Rusya’dan Dalaman’a uçuş olmamasının nedeni İspanyollar mı?

Değerli Okuyucular, ümit ediyorum ki, hepiniz iyisinizdir. Turizm sezonu, son 3 senedir olduğu gibi bu sene de sıkıntılı başladı.

2022 sezonu açısından özellikle Dalaman bölgesi açısından son derece sıkıntılı bir durum söz konusu. Mevcut durumu 3 başlık altında sıralayacağım:

1. İngiliz misafirlerimiz çok şükür ki Dalaman bölgesine gelmeye başladı. Hatırlarsanız, pandemiden sonra özellikle geçen sene Dalaman bölgesinde maalesef İngiliz misafirlerimizi – ki İngilizler bu bölgenin yüzde 60’ına yakınını oluşturuyor- pandemi koşulları yüzünden 22 Eylül’den önce ağırlayamadık. Geçen sene yazmıştık: En sıkıntılı bölge Dalaman bölgesi diye; İngilizlerden dolayı.

Bu sene de başka bir problem baş gösterdi:

2. Rusya- Ukrayna savaşı sonrası Antalya ve Bodrum havalimanlarına Rus misafirler gönderebiliyor iken, Dalaman Havalimanına Rusya’dan uçak inemiyor. Bunun nedenini gerçekten merak ediyoruz. Neden başka havalimanlarına iniyor da, Dalaman Havalimanına inmiyor? Ümit ederim, değerli Bakanlığımız ve hatta Rusya Federasyonu bunu bize açıklayabilir. Kaldı ki, Rus misafirlerin ve hatta Ukraynalı misafirlerin, en fazla sevdiği ikinci destinasyon Marmaris.

3. Dalaman Havalimanının çoğunluk hisselerinin İspanyollar tarafından satın alınmasından dolayı, Rusya Federasyonundan gelen misafirlere ve uçaklara müsaade edilmediği yönünde şaiya veya iddialar vardı. Herkesin çok sevdiği ve saydığı değerli Dalaman Havalimanı Genel Müdürümüzden aldığımız bilgiye göre, böylesi bir durum asla mevcut değil. Peki neden Rus uçakları Bodrum’a iniyor da, Dalaman’a inmiyor? Bu sorunun yanıtını bütün bölge merak ediyor.

Durumun kısa özeti budur.

Ümit ederiz ki Dalaman bölgesi unutulmaz. Gereği ivedilikle yapılır. Bu vesileyle herkese selam ve saygılarımı sunuyorum.


Bu Makale 30.05.2022 - 09:34:34 tarihinde eklendi.


Kullanıcı Yorumları
  • Zeynep Nili 13.08.2022 - 12:07

    Her zamanki gibi yine çok yerinde görüşlerin..

  • RIZA ERSOY 05.06.2022 - 12:26

    Tesekkurler Murat Bey. Inşallah sorunun cevabı bulunur ve Dalaman bölgesi için iyi şeyler olur.

  • Murat MALLI 31.05.2022 - 11:41

    Sizi tebrik ediyorum Rıza Bey ! Yanıtlarını hepimiz merakla bekliyoruz...

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.