Rıza Ersoy

Galatasaray Kongresi- Türkiye'nin Batıya açılan penceresi

Galatasaray Kongresi- Türkiye'nin Batıya açılan penceresi

Bugün sizlere farklı bir konu hakkında yazmak istedim. Şöyle ki: Tarihi bir Galatasaray kongresini geride bıraktık.

Sabah 10:00 da vardığımız Lütfi Kırdar Salonu’nda, ara ara babamın rahatsızlığından dolayı hastane ve Lütfi Kırdar arasında ertesi gün/ gece saat 02:00’a kadar mekik dokudum. Biraz da gizli oylama olması nedeniyle- ki haklı gerekçeleri tartışılmaz - maalesef oy kullanamadım. Sağlık sorunları olmasa, görevimi tam manasıyla ifa etmeyi ve konuşmaların bitmesinden sonra 4-5 saat süren oylamaya da katılmayı arzu ederdim. Ancak en azından 13- 14 saate yakın bir mesaiden dolayı ve bu tarihi kongreye ve konuşmaların büyük bir çoğunluğuna şahitlik ettiğimden dolayı mutluyum. Öncelikle sonuçlar hayırlı olsun. Her ne kadar, kimi zamanlar GS Kongresi’ne yakışmadığını düşündüğüm bazı sahneler yaşanmış olsa da, kongrenin son derece uzun ve başarılı geçtiğini ve bunu düşünmeme vesile olacak bazı konuşmacıların yaptığı fevkalade konuşmalardan dolayı, Galatasaray’ın bir ferdi olmaktan onur duydum. Kongreye dair, benim nazarımda önemli olan, birkaç notu sizlerle paylaşmak isterim:

1) Burak Elmas: Sayın Başkan, gelen eleştirilere son derece olgun yaklaştı ve son derece güzel cevaplar verdi kanaatimce. Gerçekten çok saygılı bir insan olduğunu tekraren görmekten fevkalade memnun oldum. Zira ben de kendilerine oy kullanmış bir üyeydim. Peki hata yaptığını düşündüğüm bir durum oluştu mu? Hem evet, hem hayır. Zira şöyle ki: Yönetim Kurulu Üyesi Işıtan Gün'e sahip çıktı. Bir Başkan olarak, kendi yönetimine sahip çıkması fevkalade bir durum. Keşke aynı tavrı ''teknik ekibe'' de göstermiş olsaydı. Peki Işıtan Gün bunun karşısında ne yaptı? Eleştirilerin az olduğu ilk bölümde, yönetim kurulunun yanında yer aldı. Ne zaman ki eleştiriler arttı, yönetim kurulunun yanından ayrıldı. O masada yer almadı. Kendi adına gelen tüm eleştirileri, Başkan ve Yönetim Kurulu karşılamak zorunda kaldı. Peki Işıtan Gün, şöyle bir şey yapamaz mıydı: Belki de kendisi yüzünden ibra edilmeyen ve kendisine kol kanat geren Başkan'ı için kürsüye çıkıp: '' Madem ki benim için bu yönetim kurulu ve Başkan'ım böylesi yoğun bir eleştiriye maruz kalıyor, ben de bu sebeple Başkan'ımı ve Yönetim Kurulu'na teşekkür etme adına, istifa ediyorum. Siz, değerli kongre üyeleri de, ümit ediyorum ki, ibra hususunda gereğini yaparsınız'' diyemez miydi? Demedi. Söylenecek başka şeyler de var ama, şimdilik burada bırakalım.

2) Fatih Terim ve Abdurrahim Albayrak: Taraftar nezdinde ve bendenizin nezdinde, gerek Fatih Terim Hocamız gerekse de değerli hemşehrim Abdurrahim Albayrak, çok değerli figürlerdir. Ancak şunu bir kez daha gördüm ki, Galatasaray kongresi nezdinde, bu büyük iki figür, taraftar nezdindeki büyük itibara ''aynı oranda'' mazhar değil. Bunların nedenlerine girmeyelim. Ancak şunu da tekraren belirtelim: Biri teknik direktör olarak 8 şampiyonluğa, diğeri de yönetici olarak 6 şampiyonluğa şahitlik etmiş değeri figürler. Takdir sizlerin.

3) Kongrenin yıldızları: Kongre süresince iki hanımefendi ve bir beyefendiyi büyük bir saygıyla ve beğeni ile dinledim. Giriş, gelişme, sonuç ve prezentasyon açısından fevkalade konuşmalar yaptılar. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bikem Kanık, Mustafa Cengiz Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ebru Köksal ve son seçimi sadece 40 oyla kaybetmiş olan Başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu fevkalade konuşmalar yaptılar. İki hanımefendi de, finansal konuları fevkalade açıkladılar. Prezetasyonları ve konuşmaları son derece güçlüydü. Eşref Hamamcıoğlu da, savunduğu fikirleri fevkalade bir zemine oturttu. Eğer Başkan olursa, Galatasaray'ın haklarını layık-i veçile savunabileceğini gösterdi.

Galatasaray futbol takımı, çok genç bir kadro. Bendeniz bu kadronun, eğer camia birleşirse ve birkaç takviye olursa, ileride çok başarılı olacağını düşünüyorum. Asıl amacı, yabancı takımları yenmek olan değerli Galatasaray kulübümüze başarılar diliyorum.

Saygılarımla,


Bu Makale 07.04.2022 - 10:26:54 tarihinde eklendi.


Kullanıcı Yorumları
  • Ahmet Bulut 07.04.2022 - 08:55

    Gerek turizm alanında yazılarınızda gerekse bu yazınızda her zaman olduğu gibi yerinde ve doğru tespitlerde bulunup aynı zamanda bir gs taraftarı olarak duygularımıza tercüman olmuşsunuz..şahsen tanıdığım kişiliğinizle ve her zaman örnek aldığım yürekli özü sözü bir karakterinizle bize yenilikler öğretmeye devam ediyorsunuz,allahtan acil şifalar diliyorum ;saygı ve sevgilerimle

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.