Lufthansa ile Ryanair arasında LudaMotion savaşı

Lufthansa ile Ryanair arasında LudaMotion savaşı
Alman hava yolu şirketi Lufthansa ile, İrlanda merkezli düşük bütçeli hava yolu şirketi Ryanair arasında, yeni kurulan hava yolu şirketi LudaMotion savaşı kızışıyor.


TurizmGüncel - Dış Haberler

2003 yılında motor yarışları şampiyonu Niki Lauda tarafından kurulan daha sonra Air Berlin ile birleşen ve 2018 yılında Niki Lauda tarafından tekrar geri alınan tatil hava yolu şirketi LudaMotion, Lufthansa ile Ryanair'i birbirine düşürdü.YÜZDE 75'İ RYANAIR'IN

Avrupa Komisyonu tarafından alınan ''LudaMotion hisselerinin çoğunluğunun Ryanair'e geçmesi rekabet açısından bir sakınca doğurmaz'' kararının ardından bu şirkete ait hisselerin yüzde 75'ini satın alan Ryanair, Lufthansa'yı suçladı. Şirket, Lufthansa'nın Ryanair-LudaMotion anlaşmasını sabote etmeye ve LodaMotion'u istikrarasızlaştırmaya çalıştığını ileri sürdü.

Austrian'da yüzde 24.9 oranında hisseye sahip olan Ryanair, Niki Lauda ile iş birliği yaparak LudaMotion'u hayata geçirdi.

''ENGELLEMEYE ÇALIŞIYOR''

Ancak LudaMotion projesinin şu anda Lufthansa tarafından tehdit edildiğini ileri süren Ryanair, ''Ancak Lufthansa, Komisyon'un LudaMotion'a sağlamakla yükümlü kıldığı 9 uçağı geri almaya ve şirketin operasyona başlamasını engellemeye çalışıyor.'' ifadelerine yer verildi.

Ryanair, daha önce de Lufthansa'yı LudaMotion'u istikrarsızlaştırmaya ve şirkete zarar vermeye çalışmakla suçlamışı.


Bu Haber 14.07.2018 - 12:48:24 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.