Kanarya Adaları'ndaki fiyatlar tur operatörlerini endişelendiriyor 

Kanarya Adaları'ndaki fiyatlar tur operatörlerini endişelendiriyor 
İspanya'nın Kanarya Adaları'nda artan otel fiyatları tur operatörlerini endişelendiriyor.

Turizm Güncel - Dış Haberler 

TUI, Jet2 ve Ryanair'in temsilcileri, Fitur Turizm Fuarında İspanya'nın Kanarya Adaları'nda artan otel fiyatları ile ilgili kaygılarını dile getirdi. Kanarya Adaları, tur operatörlerinin ve hava yolu şirketlerinin yıl genelinde operasyon yapabildiği nadir deniz-kum-güneş destinasyonlarından biri olduğu için önem arz ediyor. 

Ekonomik zorluklar nedeniyle 'belirsiz' olarak tanımladıkları 2024 yılında fiyat ayarlamalarında dikkatli olunması gerektiğine dikkat çeken üç büyük seyahat şirketinin temsilcileri, otel fiyatlarının gözden geçirilmesini istedi. Şirket sözcüleri, Kanarya Adaları'nın iki ana kaynak pazarı olan İngiltere ve Almanya'da enflasyon ve ailelerin azalan satın alma gücüne dikkat çekti.

“Fırsatçılık değil, arz-talep dengesi”

Turizm uzmanları, özellikle ana kaynak pazarlardaki ekonomik durgunluğun yol açabileceği potansiyel belirsizliklere işaret ediyor ve otelcilere "Ekonomik koşulları göz önünde bulundurarak fiyatlandırma stratejinizi yeniden gözden geçirin." mesajı iletiyor. 

Kanarya Adaları'nda faaliyet gösteren otelciler ise mevcut fiyat artışının fırsatçılık değil arz-talep arasındaki temel ilişkiyle ilgili olduğunu belirterek fiyat artışlarını savunuyor. Bazı otelciler ise fiyatın talebe göre şeklleneceğini, dolayısıyla artış ve düşüşler olabileceğini söylüyor.

Otel fiyatları yüzde 10 arttı

Kanarya Adaları'nda ortalama oda fiyatının aralık ayında geçtiğimiz yılın aynı ayına kıyasla yüzde 9,8 artışla 138 euroya yükseldiği belirtiliyor. Apartmanlardaki fiyat artışı ise yüzde 11,6 artışla 86 euro olarak ölçüldü.


Bu Haber 30.01.2024 - 09:31:48 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.