Alman turistlerin Arnavutluk ve Fas talebi artıyor

Alman turistlerin Arnavutluk ve Fas talebi artıyor

Almanya pazarında yaz sezonu için rezervasyonlar tüm hızıyla devam ederken Arnavutluk ve Fas gibi destinasyonlara talep artıyor.


Turizm Güncel – Dış Haberler

Almanlar bu yıl yaz tatilleri için Balear Adaları, Türkiye ve Yunanistan gibi kısa ve orta mesafeli destinasyonlara çok sayıda rezervasyon yaptırıyor.

Ancak şu ana kadarki diğer popüler destinasyonlar arasında Arnavutluk ve Fas gibi daha az bilinen bazı destinasyonlar veya bölgeler de yer alıyor.

Alman tur operatörleri Arnavutluk portföyünü genişletiyor

TUI, Arnavutluk için çift haneli büyüme bildirdi. TUI'nin deniz-kum-güneş ürün yönetimi başkanı Steffen Boehnke "Ülke birçok tatilci için haritada hala boş bir nokta. Ancak Balkan ülkesi şu anda giderek daha fazla Alman turiste ilham veriyor.” dedi. Öte yandan TUI Arnavutluk’taki otel portföyünü 200’e kadar genişletti.

FTI Ürün CEO’su Jan Mayer de Arnavutluk'un yaz programlarına 20 otelden oluşan Arnavutluk portföyünü de eklediklerini açıkladı. Öte yandan FTI, tatilcilerin yakındaki Korfu ve Kuzey Makedonya'yı da ziyaret edebilecekleri rehberli gidiş-dönüş geziler sunuyor.

Yunanistan’da daha fazla bölge popülerleşiyor

Ayrıca Alman tur operatörleri Yunanistan'da giderek daha fazla bölge açıyor. Alltours Turizmden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ronny de Clercq, "Yunanistan'da Naxos, Paros, Samos'un yanı sıra Atina ve çevresi de popüler olmaya başladı." ifadelerini kullandı.

Rezervasyonlarda Fas öne çıkıyor

Alman tur operatörleri KuzeyAfrika'nın giderek daha fazla ilgi çektiği ve özellikle Fas'ın öne çıktığını ifade ediyor.

Dertour Almanya Ürün Sorumlusu Sven Schikarsky, "Fas, özellikle son birkaç haftada güçlü rezervasyon rakamlarıyla puan alıyor" açıklamasını yaptı.Bu Haber 26.04.2024 - 16:19:45 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.