Emir Hepoğlu

YIL 2012 VE NİHAYET 12 AY TURİZM EMRİNİZDE

Son birkaç haftadır ne ilginçtir ki Antalya semalarında oldukça yoğun bir şekilde UFO aktivitesi gözlemlenmekte.

UFO’LAR ANTALYA’DA

Son birkaç haftadır ne ilginçtir ki Antalya semalarında oldukça yoğun bir şekilde UFO aktivitesi gözlemlenmekte. Özellikle geceleri ortaya çıkan UFO ahalisi mevsim normalleri üzerinde seyreden aşırı sıcaklardan olsa gerek, bizleri dikizlemeyi gecelere bırakmış görünüyorlar. Aramızda UFO’lara inananda var hadi canım sende diyenlerde. Kimse alınmasın ama ucu bucağı görünmeyen böylesine derin ve bir o kadar karanlık uzay boşluğunda, milyonlar ya da milyarlarca yıldız ve bizimkine benzer güneş sistemi arasında yalnız olduğumuzu düşünmek biraz uçuk kaçık gelmiştir hep bana.

Birde gezegenimiz dışından bizi ziyarete gelen misafirlerimize uzaylı denmesine kahkahalarla gülmüşümdür konusu her açıldığında. Kendini küçük dünyasına hapseden ve oradaki meşgaleler ile kendini oyalayan insanoğlu ya da kızı, mavi küçük kürenin üzerinde yaşadığını ve bu kürenin o sonsuz boşlukta bir kum tanesi büyüklüğünde olduğunu, doğası itibari ile kendisinin de belki başka yaşam türleri tarafından uzaylı olarak adlandırıldığını nedense pek konduramaz kendine.12 AY TURİZM HEP KONUŞULUR AMA…

Geçenlerde Devlet ve Hükümet büyüklerimiz ile bir gurup Yerel Yönetici ve sektörün önde gelen isimlerinden, tesadüf olsa gerek 12 ay turizm ile ilgili birbirine yakın ama farklı tarihlerde demeçler ve açıklamalar dinledik ya da okuduk. Gayet net hatırlıyorum 18 ya da o civarlarda bir yaştaydım, rahmetli Özal henüz hayatta ve Turizm sektörü atak da idi. Merhum Cumhurbaşkanımız turizm sektörünü bacasız sanayi olarak adlandırmış ve bu sektörün canlandırılması ile bizzat ilgilenmişti. Tahsisler yapılmış, bölgeler belirlenmiş, tanıtım çalışmaları artırılmıştı. Heyecan ve enerji dolu yıllardı, ülkemiz ve dolayısı ile sektörümüz ciddi değişimler geçiriyordu. Hiç unutmam o günlerde de turizmin 12 ay boyunca sürdürülmesi için çalışmalar yapılıyor, projeler üretiliyordu.

2010 yılındayız, inananda var safsata diyende, ancak AZTEK takvimi haklı çıkarsa eğer, şunun şurasında iki yılımız kaldı hepi topu. İyi değerlendirmek lazım, bu iki yıl içinde 12 ay turizmi yaptık yaptık, yapamadık öteki dünyada topumuzu sorguya çekerler vallahi, memleketinize neden daha faydalı olamadınız diye. Aslına bakarsanız  ‘’Kelin İlacı olsa ‘’ hesabından yola çıkarak  AZTEK kendi takvimini doğru yapsaydı önce kendine faydası olurdu da İspanyollar tarafından helak edilmezlerdi ya neyse, bu da ayrı mevzu.

HAYAL ETTTİM GAYET GÜZEL OLDU

Şimdi tüm bu yazdıklarımı harmanlayarak biraz hayalcilik yapalım. Yıl 2012 beklenin aksine bir felaket söz konusu değil. Ancak bir daha geri dönüşü olmayan ciddi değişiklikler dünyamızı etkisi altına almış durumda. Dünya dışı varlıklar ile ilk temas gerçekleşmiş, hem de kameralar önünde. Amerikan filmlerinde her nedense her uzaylı New York ya da Nevada’ya iner ve oradan dünya ya seslenir ‘’ Merhaba Dünyalı ‘’. Bu sefer öyle olmadı ama yemezler. Uzaydan gelen konuklarımız Türkiye’yi ve ünü dünya dışına taşmış Antalya’yı seçmişler. İlk röportajlarını da uydudan izledikleri TRT Belgesel kanalında yayınlanan ‘’ Turizm Meclisi ‘’ Programını sunan Hüseyin BARANER’e veriyorlar. BARANER soruyor, - hadi Dünya ya geldiniz, görüştük, tanıştık anladık da beni nereden buldunuz be muhteremler.Uzaylı konuk cevap veriyor. - Vallahi Hüseyinciğim bizim teknoloji sizinkinden biraz daha gelişmiş durumda, bilirisin işte sizinkilere benzer uydularımız var, birazdan açıklayacağım nedenlerden dolayı bir araştırma yaparken TRT’nin kanallarına denk geldik, sonra turizm ve belgesel kanalını bulduk, nihayetinde de senin programa ulaştık. - Ta Bursa programından bu yana hiç kaçırmıyoruz valla. Baktık konuya hakimsin senle irtibata geçelim dedik. Aslına bakarsan daha öncede sana ulaşmaya çalıştık, ama nerde, bir gün boyunca bir yerde durduğun yok maşallah. Vallahi bravo biz uzayda bu kadar yolculuk yapmıyoruz inanır mısın ?.

Peki açıklamak istediğiniz konu nedir, neden geldiniz dünya’ya sayın uzaylı. - Tamam Hüseyinciğim Lafı uzatmadan hemen anlatıyorum. Bizim gezegen aslına bakarsan size çokta uzak sayılmaz, Sirius dan sağa dön, Orion’a gelmeden hemen aşağıda, adı LEPUS. Bilinenin aksine hayat var, yani vardı aslında. Hem de sizinkine çok yakın bir formda. Çok geliştik, uygarlığımız bilim ve teknoloji alanında harikalar yarattı. Ama bunun negatif getirileri oldu elbette. Doğamızı berbat ettik. Şimdi bunun rehabilite çalışmalarını sürdürüyoruz, ama yıllar sürer. Ama bu arada bizimde sizler gibi tatil yapmak ve dinlenmek, turizm yapmak gibi ihtiyaçlarımız var elbette. Bu nedenden dolayı yıllardır sizin gezegeninizi inceliyoruz. Bazen aranıza karışıp tatil bile yaptığımız oluyor. Tüm gezegeni dolaştık, en çok sizin ülkeyi sevdik. Ben bizim LEPUS ‘un turizm bakanıyım, senden ricam beni sizinki ile tanıştırman. Ardından da birkaç acente görüşmesi yapalım. Anlaştığımız takdirde tüm yıl boyunca on iki ay turist getireceğiz size, elbette sizin takviminize göre.

BARANER heyecan ve mutlulukla karışık cevap verir; - Elbette ne demek nerede ve kimle isterseniz görüşmenizi sağlayabilirim. Bizimde yıllardır üzerinde titizlikle durduğumuz ama bir türlü çözemediğimiz bir sorunumuzdur bu on iki ay turizmi. Allahın izni ile onu da çözeceğiz. Ha bu arada hangi dine mensupsunuz, din var mı sizde?. - Elhamdülillah Müslümanız sevgili kardeşim, din kardeşiyiz.

‘’UZAYLILAR TATİL YAPMAK İÇİN TÜRKİYE’Yİ SEÇTİLER’’

Yabancı basında bu konu ile ilgili bir haber yapılsa muhtemel başlığı bu olurdu herhalde. Şaka bir yana, biz uzun yıllardır 12 ay turizmi konuşaduralım, LEPUS gezegeninden gelenleri beklemeden Amerikalı dostlarımız ‘’Virgin Space Ship’’ ile uzay gezisi için şimdiden rezervasyon almaya başladılar bile. Şimdilik sadece 110 kilometre irtifaya çıkabilecek olan gemi, eminim kısa bir zaman sonra yıldızlar arası seyahat edebilecek duruma gelir. Bilimde ve teknolojide artık bazı şeyleri yakalamamız uzunca bir vakit alacak bu belli oldu. Ancak bizlerde bu güzelim ülkeyi açık hava müzesi, medeniyetlerin buluşma noktası, yaz kış tatil yapılabilecek huzurlu bir ortama dönüştürebiliriz. Bakın Çinliler bile artık Deniz, Kum ve Güneş üçlüsüne sempati duymaya başladılar, antenleri açmanın ve yenilikler yaratarak beraberinde yeni pazarlar yaratmanın zamanıdır.

Kıssadan Hisse ;

-          Ülke turizmini kalkındırmak için uzaylı turistlere ihtiyacımız yokmuş.

-          Kendi başımızın çaresine bakmayı bir an önce öğrenmemiz gerekliymiş.

-          Ecnebi memleketlerinde tek bir şehrin aldığı turist sayısı kadar ülkeye konuk alırsak ve bunu başarı gibi gösterirsek kendimizi kandırmış olurmuşuz.

-          12 ay turizm yapmak için artık konuşmayı kesmeli ve bir şeyler yapmalıymışız.

-          TRT Belgesel kanalı ve Turizm Meclisi başka gezegenlerde bile izleniyormuş.

-          Uzaylılarda Müslümanmış.

Bu Makale 30.08.2010 - 18:59:59 tarihinde eklendi.


Kullanıcı Yorumları
  • Zafer 04.05.2012 - 09:41

    Dünyanın son zamanlarına çok yakınlaşıldığında, İnsan türünde varlıkların bizleri ziyaret edecekleri İslam alimleri tarafından söyleniyor.. Bu konuda Hollywoodun son zamanlarda yaptığı filmlerin amacında, insanlarımızı buna alıştırmak vardır.. Kimse panik yaşamamalıdır.. Bu konuda NASA 3 dinin kitaplarına kulak vermektedir.. Özellikle KURANın uzayda yaşam olduğuna dair tefsir edilen ayetleri vardır.. Bu tefsirlerden yola çıkıldığında, insanın aynı suretinde ve aynı anatomik yapısında olan benzerlerinin olduğu bilinmektedir.. Genel olarak İSLAM dininin yalnızca dünyada yaşayan İnsan ve Cinlere yol göstermediği, 18.000 alem yaratılmış olduğu ve İslam peygamberinin bu alemlerinin tümüne rahmet olduğu bildirilmektedir.. Bu bağlamda, 18.000 alemde sadece Dünyada bulunanlar 1 alem ise geride kalanlar ot ve böcek ise, İSLAMın nurunun oraları da sosyal yaşantı anlamında aydınlatmasının pek bir anlamı olmaz..

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.