Emir Hepoğlu

Sonuç olarak

Sonuç olarak
Sonuç olarak otellerini açanlar memnun oldu. Az ya da çok odalarını doldurdular, biraz para da kazandılar. Çalışan (hepsi olmasa da) evine ekmek götürebildi. Evinde mahsur çıldırma noktasına gelmiş insancıklar kısmi özgürlükler çerçevesinde tatil yapıp, streslerini Akdeniz’in serin sularına boşalttılar.

Et, süt, yağ, deterjan, tekstil, yumurtanın eksik tonaj da olsa ticareti yapıldı, esnafın biti kanlandı. KÇÖ azıcık da olsa derde derman oldu.

Sonuç olarak otellerini açmayanlardan bir kısmı doğru olanı yaptıklarını düşündüklerini söylediler. Böylesine büyük bir krizi yönetmekte zorlanacaklarını, risk almanın manasız olduğunu açıkladılar.

Saygı duymak lazım kanımca.

Sonuç olarak kararsızlar açsak mı? açmasak mı? diye düşünedursun, atı alan çoktan Üsküdar’ı geçince panik halinde ve ‘’La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim’’ nidalarıyla, normal şartlarda 2 ayda açamayacakları otellerini 1 hafta içerisinde cillop kıvamında hizmete hazır hale getirdiler.

Sonuç olarak pandemi önlemlerini en iyi alan, en sağlam tutan, en sağlam eğitimleri veren, dik duran, yan çizmeyen, sıklıkla denetleyen ve denetlettiren, ana restorana maskesiz girenin ağzına terlikle vuran, göstermelik değil samimiyetle hareket eden her tesis en kralından sınavı geçti.

Dolayısı ile 2021 sezonuna canavar gibi hazırlıklılar artık.

Sonuç olarak pandemi ile ilgili alınması gereken tedbirleri tabela, sticker ve hatırlatıcı posterlere indirgeyip instagrama boy boy önlem aldık, biz çok güvenli bir oteliz diyen ancak arka tarafta salla pati iş yapan her bir tesis en sağlamından patladı.

Hem çalışanını, hem de konuklarını büyük riske atan bu basiretsiz taife her ne kadar delilleri karartmaya çalışsa da fısıltı gazetesi olan biteni en babasından sekiz sütuna manşet poster kıvamında kamuoyuna saygıyla duyurdu.

Sonuç olarak Türk turizmi ve turizmcisi en kallavisinden bir büyük krizi daha atlatmanın derin huzuruna kavuştu. Bundan sonrası yaradanın izniyle NIRVANAYA ulaşmak olacak kısmetse. O vakitten sonra değil uzaylı istilası, karadeliğin bir tanesi gezegeni yutsa bana mısın demeyiz yemin billah.

Sonuç olarak dünyayı, ülkeyi, siyaseti, ekonomiyi, piyasaları okumayı bilen cinyıs yatırımcı & yönetici, çok zor olsa da gidişatı kestirmeye çalışarak yeni oyuna ‘’oyun kurucu’’ olarak hazırlanmak için kolları sıvamış durumda. Etrafında olup biteni anlamayıp, film gibi izleyenler ise heyecanla ikinci sezonu beklemekteler. Onlara da buradan bol şanslar dileyelim.


Bu Makale 06.11.2020 - 11:25:51 tarihinde eklendi.


Kullanıcı Yorumları
  • Ahmet baç 07.11.2020 - 09:50

    Sayın emir , antalya kundu bölgesinde bulunan işletmelerin % 90 konaklama odalarında en az onunda karantina odası ve virüslü misafirleri konaklatıyorsa % 90 x en az 200 personel , gerisini siz hesaplayın ... Saygılar

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.