Mevlüt Yeni

Sorunlara karşı duyarlı olmak!

Bir süre önce bu köşeden gündeme taşıdığım ‘Antalya, köpekler ve dünya kenti’ başlıklı yazı üzerine pek çok tepkiler aldım.

Duyarlı okurlarımız telefon ve mailler yollayarak, özellikle sabah sporuna çıktıkları falez bandı üzerinde başıboş sokak köpeklerden yürüyemez hale geldiklerini ve bu işe birilerinin el atmasını istemişlerdi.
Bana göre bu önemli soruna Antalya Valisi Ahmet Altıparmak bir genelge yayınlamak suretiyle son noktayı koymuştur.
Vali bey, konuya gerekli hassasiyetin gösterilmesini, hayvanların korunması ve sokak hayvanlarının kontrolü için “İl Eylem Planları”nın hazırlanmasını istiyor.
Umarız genelge sadece kağıt üstünde kalmaz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi de bu sorunu çözeceklerini ve çalışmaların başladığını bana yazılı olarak bildirmiş ancak henüz bu konuda gözle görünür bir ilerleme kaydedilememişti.
Umarız dünya kenti Antalya’ya yakışır sokaklar yaratırız, öteki dünya kentlerinde sokak hayvanlarına nasıl muamele yapılıyorsa bu kentte de aynısı yapılır.
Bir kez daha gündeme getirdiğimiz kent sorunlarına karşı duyarlı davranan herkese teşekkür ediyoruz.

Gazipaşa Havalimanı yazımı anlamayanlara!

Gelen maillerden anlıyorum ki yine bu köşeden kaleme aldığım “Gazipaşa Havalimanı ve bölgeyi bekleyen tehlike!” başlıklı yazıyı bazı küt kafalılar ya anlamamış ya da anlamak istemiyor olacak ki internette yayınlanan yazının altına içi ön yargılarla dolu, abuk subuk yorumlar yazılmış, bana gelen maillerin içeriği ise tehdit kokuyor.
Doğru bildiğimiz yoldan bizi asla kimse döndüremez. Tehditler ise vız gelir. 

Vay efendim IC lobisi iyi çalışıyormuş da biz de bunları yazıyormuşuz!
Veya Gazipaşa’dan uzak noktalara tur operatörleri yolcularını kara yolu ile taşıyacak kadar enayiler miymiş?
Enayiler mi, yoksa akıllılar mı bunları kendileri bilir, biz geçmişe dayalı tecrübelerden ve kötü örneklerden yola çıkarak bölge turizminin kaybetmemesi için su testisi kırılmadan tedbir alınmasından yanayız.

Gazipaşa’ya ilk uçak indi. Biz de bu coşkuyu Sabah Akdeniz’de hem de manşetten duyurduk. Teknik sıkıntıların yaşanmaması ve bu havalimanının özellikle Antalya’nın Anamur’a kadar olan sahil bandına fayda sağlamasını istiyoruz.
Bizim görevimiz, gördüğümüz eksiklikleri ve yanlışları kaleme almaktır. İllaki sorun yaşanacak diye bir iddiamız da yok. Sorun yaşanmaması ise herkesten çok o bölgede doğmuş bir insan olarak en fazla beni mutlu edecektir.

Bu işlerle ilgili insanlar benim ne demek istediğimi gayet iyi anlıyorlar.
Aklıselim sektör temsilcilerinden ricam 2 Temmuz 2010 Cuma günü Sabah Akdeniz ve daha sonra birçok internet haber protalının ilgi göstererek yayınladığı “Gazipaşa Havalimanı ve bölgeyi bekleyen tehlike” başlıklı yazıyı saklamalarıdır.


Bu Makale 21.07.2010 - 09:32:34 tarihinde eklendi.


Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.