Emir Hepoğlu

ANTALYA’DAN KISA KISA

Son birkaç haftam oldukça yoğun ve mobil geçtiğinden, bir çok toplantı, fuar v.b. organizasyonlara katılma ve bir çok tesisi ziyaret etme şansım oldu.

Bu vesile ile olumlu ya da olumsuz bulduğum konuları sizlerle paylaşmak istedim. İlk olarak Belek bölgesinde bulunan dünyaca ünlü ve bir o kadar da prestijli bir tesisin kapısında yaşadıklarımı anlatarak başlayacağım.

Göreve yeni başlayan yönetici arkadaşımı ziyaret etmek ve hayırlı olsun demek amacı ile arkadaşlarım ile beraber bu havalı tesise gittik. Kapıya yanaştığımızda önümüzde bir araç daha olduğunu ve güvenlik görevlisinin bu araçla meşgul olduğunu gördük. Sıramızın gelmesini beklerken, güvenlik ofisinden çıkan bıyıkları yeni terlemiş ve muhtemelen henüz ilk traş deneyimini yaşamamış olan yağız diğer bir güvenlik görevlisi aracımıza yaklaştı ve ‘’ KİME BAKMIŞTINIZ’’ dedi. Bu kibar karşılamadan çok etkilenmiş olacağım ki, ağzımdan bir anda ‘’ NİHAT DOĞAN, lobide bizi bekliyor demek geldi ‘’ ama hayırlı olsuna geldiğimiz ortamda tatsızlık yaşamayalım diyerek kibarca ziyaret etmeyi planladığımız şahsın adını verdim. Bu defada ‘’ NERDEN GELİYORSUNUZ’’ gibi ucube bir soru soran yaratıcı zekaya sahip güvenlikçi dostumuz bizi bir kez daha şaşırtmayı başardı. Ancak antremanlı olduğumdan ‘’ BEN EVDEN GELİYORUM, DİĞER ARKADAŞLARIM İSE YOLDAN GELİYORLAR ’’ dedim. Ve ardından ekledim, ‘’bu bir firma ziyareti filan değil sadece müdürünüzün bir çayını içmeye geldik ‘’.  Şaşıran ve birazda gerilen genç dostumuz bu seferde elini sallayarak ‘’ NE İÇİNDİ ‘’ sorusunu sorunca bunun bir kamera şakası olduğuna kanaat getirip gülmeye başladım. Uzatmayayım sonunda otele girmeyi, çay içmeyi, hayırlı olsun ziyaretini yapmayı, kapıdaki güvenliği yetkili makamlara bildirmeyi ziyadesi ile başardık. Ama böylesine ciddi bir tesisin daha girişinde bunları yaşamakta bizleri çok üzdü.

Antalya İŞKUR sektöre kalifiye ya da deneyimsiz eleman istihdam etmek konusunda harikalar yaratıyor. Kurum müdürü Tamer ÖZÜKAN başkanlığında Projeler üreten, sektör temsilcileri ile ortak çalışmalar yapan Antalya İŞKUR binlerce insanı iş sahibi yapıyor. Özürlü vatandaşlarımız içinde ayrıca çaba harcayan kurum çalışanları her bir özürlü birey için tek tek tesisler ile bağlantıya geçerek iş arıyorlar. Kendilerini özverili çalışmaları ve pozitif yaklaşımlarından dolayı tebrik ediyorum. Onlar bu denli canla başla çalışmalarını sürdürürken, işsizim diye kendilerini lanse eden kalabalık bir gurup vatandaşımız ise iş beğenmemek gibi manasız bir tavır içerisinde bu değerli memurları meşgul edip duruyorlar.

Akdeniz üniversitesinin organizasyonunu üstlendiği ve 5, 6 nisan tarihlerinde Antalya Cam Piramit’de düzenlenen İSTİHDAM fuarı ise hedeflerinden oldukça uzak bir görüntü sergiledi. Katılımcıların geçen yıl yapılan organizasyonu daha başarılı buldukları fuara katılım beklenenin oldukça altında oldu. Kanımca Mart ayı itibari ile organize edilmesi daha faydalı olacak, fuarın tanıtımı yeterince yapılmadı sanki. Amaç olarak işverenle iş arayanı buluşturmak olan fuar hem organizasyon hataları hem de yanlış tarih seçimi ile başarısız bir şekilde sonuçlandı. Sadece yapmış olmak için yapıldı görüntüsü veren organizasyon katılımcılarını da mutlu etmiş gözükmüyor.
Saygılarımla


Bu Makale 11.04.2011 - 10:04:36 tarihinde eklendi.


Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.