Antalya Havalimanı dünya ikincisi oldu

Antalya Havalimanı dünya ikincisi oldu

Antalya Havalimanı, nisan ayında en çok büyüyen havalimanları arasında dünya ikincisi oldu.


Dünyanın önde gelen havacılık otoritelerinden Airports Council International (ACI) Europe tarafından açıklanan sonuçlara göre, Antalya Havalimanı, 25 milyon ve üzeri yolcu ağırlayan havalimanlarının yer aldığı 1. Grup'ta, nisanda en çok büyüyen ikinci havalimanı oldu.

Nisan ayında büyüme gerçekleştiren 236 havalimanını değerlendiren ACI Europe, Antalya Havalimanı'nın söz konusu ayda yüzde 22.3 büyüme gerçekleştirdiğini ve 236 meydan arasından 2. sıraya yerleştiğini duyurdu.

Airporthaber'de yer alan bilgiye göre, İstanbul Havalimanı ve Atatürk Havalimanı taşınma nedeniyle nisan ayı için değerlendirme dışı bırakıldı.

ACIBu Haber 20.06.2019 - 09:09:40 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Taksiciler Heryerde Sorun - 24.06.2019 - 09:22

    Antalya Havalimanı Belek Taksi ile 40 €, Belek Havalımanı 55 € bu olacak ısmıdır? Bu turızmı baltalamak degılmıdır? Turıst goz gore gore kandırılıyor ama ses cıkartan bır TAksıcıler baskanı yok neden cunkun onunda 220 Adet taksısı varmıs Antalya ıcınde!!! ter ıcındeler yabancı dıllerı yok bakımsızlar ve taksılerı taverna gıbı rengarenk ısıl ısıl bır sınır standart yokmudur

  • Süleyman Yalvaç - 21.06.2019 - 11:19

    Antalya havalimanına otobüs ile ulaşım yetersiz ve bekleme süreleri çok uzun. Yakışmıyor. Birde saldırgan taksiciler kudurmuş gibiler, biri bunlara dur desin, cinayet çıkabilir!!

  • Bahar gelecek demistik - 20.06.2019 - 04:43

    Ben gen baharim

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.