Bakanlıktan antik yola dökülen betona ilişkin açıklama

Bakanlıktan antik yola dökülen betona ilişkin açıklama

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü, Aydın’da Antik Karya Yolu’na dökülen beton ile ilgili açıklama yaptı.


Aydın’ın Karpuzlu ilçesindeki Antik Karya Yolu’na beton dökülmesi sosyal medyada büyük tepki toplamıştı.

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, izinsiz yapılan uygulamanın kaldırılacağı ve ilgili idarelerin uyarılacağı ifade edildi.

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünün açıklaması şu şekilde:

“02.05.2024 tarihli bazı sosyal medya hesaplarında Aydın, Karpuzlu İlçesi, Antik Karya Yolu ile ilgili haberler yer almaktadır.

Aydın Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunun 25.04.2024 tarihli kararı ile söz konusu alandaki izinsiz uygulamanın müze müdürlüğü denetiminde kaldırılmasına ve ilgili idarelerin uyarılmasına karar verilmiştir.

Aydın Müze Müdürlüğümüzce ilgili belediye başkanlığı ile derhal iletişime geçilmiş olup izinsiz uygulamalar kaldırılacak ve kamuoyuna bilgilendirme yapılacaktır.

Kültür varlıklarımızın korunmasında kurumumuzla aynı hassasiyet gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.”Bu Haber 04.05.2024 - 15:02:11 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.