Yıldıray Karaer, Antalya’da Hollanda Kral Günü Resepsiyonu düzenledi

Yıldıray Karaer, Antalya’da Hollanda Kral Günü Resepsiyonu düzenledi

Hollanda’nın Antalya Fahri Konsolosu Yıldıray Karaer, Kral Günü Resepsiyonu’nda protokol, iş insanları ve Hollanda vatandaşlarını ağırladı.


Hollanda’nın Antalya Fahri Konsolosu Yıldıray Karaer, “Kral Günü Resepsiyonu”nda protokol, iş insanları ve Hollanda vatandaşlarını Antalya’daki Grand Park Lara’da ağırladı.

Hollanda'nın ulusal günü olan Kral Günü’nü kutlamak üzere Hollanda Krallığı Ankara Büyükelçiliği’ni temsilen Büyükelçi Yardımcısı Nathalie Lintvelt ve eşi ile Antalya Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat’ın katıldığı resepsiyonda Türkiye ile Hollanda arasındaki Dostluk Antlaşması'nın 100. yılı ile birlikte “Çalışma İş Birliği Antlaşması”nın da 60. yıl dönümü vurgulandı. Corendon Turizm Grubu’na ait Grand Park Lara Otel’de düzenlenen resepsiyona 300 davetli katıldı.

Hollanda’nın Antalya Fahri Konsolosu Yıldıray Karaer konuşmasında “Bu yüzyıl boyunca iki ülke sadece diplomatik bağlarını güçlendirmekle kalmamış, aynı zamanda kültürel, ekonomik, turizm ve sosyal alanlardaki iş birliklerini de geliştirmiştir. Bu dostluk her iki ülke halkı arasında köprüler kurmuş ve ortak değerleri paylaşmanın gücünü göstermiştir” dedi.

Hollanda'nın ulusal günü nedeni ile düzenlenen resepsiyonda konuşan Büyükelçi Yardımcısı Nathalie Lintvelt, iki ülke arasındaki dostluğun yüzyıllar öncesine dayandığını, bugün Türkiye'de 3 binden fazla Hollandalı şirketin faaliyet gösterdiğini, buradaki en büyük doğrudan yabancı yatırımcı olmaktan gurur duyduklarını ifade etti. Lintvelt, ortak kültürel faaliyetlerin yanı sıra ticaret ve yatırımla ilgilenen Hollandalı şirketleri desteklemek için mükemmel çalışmalar yapıldığına değindi.Bu Haber 04.05.2024 - 11:47:32 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.