Emir Hepoğlu

TV ÖDÜLLERİNİN ARDINDAN

Antalya Mardan Palace’da ikincisi gerçekleşen Televizyon Ödülleri TNT kanalının canlı yayını ile ülkemizde ve kuvvetle muhtemel Türk dizilerini izlemekten büyük keyif alan tüm komşu ülkelerde heyecan ile izlendi.

Mardan Palace otelinin geçtiğimiz yıllarda gerçekleşen muhteşem açılışının bazı enstantanelerinin organizasyon komitesine ilham verdiği tüm açıklığı ile görünen organizasyona davetli olarak gelen ünlü isimleri Altın Portakal haricinde şehrimizde görmek gayet hoştu doğrusu.

Ayrıca CEO İrfan DEMİROK göreve geldikten sonra büyük bir değişim sürecine giren Mardan Palace ise kısa aralıklarla kendinden söz ettirmeye devam edecek gibi gözükmekte. Önce yönetimin değiştiği haberleri, ardından basın mensuplarının tesiste konuk edilmesi ve mutfaklara kadar gezdirilmesi, kokteyller, davetler ve şimdide TV ödülleri vesilesi ile haberlerin baş köşesini süsleyen tesis, gelecek günlerde de yeni atraksiyonlar vaad ediyor sanki.

Elbette organizasyon hakkında sorulacak bir dolu soru var. İlk olarak bu organizasyon İstanbul’da tertip edilseydi eğer, geceye gelemeyip de ödüllerini eşine, dostuna, asistanına aldırtan bir dolu sanatçının bizzat katılımı söz konusu olabilirmiydi ?. Tabi ki Antalya Büyük Şehir Belediyesi’nin sanata ve sanatçıya verdiği değer tartışılmaz ve buna istinaden organizasyonun Antalya da düzenlenmesi anlaşılabilir. Ancak bu tören TV ve Sinema endüstrisinin başkenti olan İstanbul’da olsaydı gelmeyen kalırmıydı düşünmek lazım doğrusu.

İkincisi gecenin sunuculuğunu yapan Demet TUNCER ve Oktay KAYNARCA ikilisinin performansları ile göz dolduramadıkları aşikar. Birbirinden kopuk bir sunum, prova edilmemiş ödül töreni, ödül vereceklerin son dakika bilgilendirilmesi göze çarpan karelerdi. Salonun da sahneden kopuk olmasını da yine sunuma bağlamak mümkün elbette. Zeliha SUNAL’ın gösterisi her zamanki gibi orijinal ve çok sevimliydi doğrusu, ancak böylesi ağırlığı olan bir gecede biraz animasyon gösterisi gibi kaçtı bunuda dip not olarak düşmekte fayda var.

Sonuçta kazanan bu denli büyük ve ses getiren bir organizasyonla Antalya ve kendinden bir kez daha söz ettiren Mardan Palace oldu. Kuşkusuz görkemli mimarisi ve popülaritesi vesilesi ile Mardan Palace bu ve benzeri ödül törenleri için biçilmiş kaftan. Duyduğum kadarı ile ünlü konuklarında mutlu olarak ayrıldıkları tesis organizasyon boyunca mükemmel bir hizmet vermiş.

Fakat ne yazıktır ödül töreni ve benzeri organizasyonlarda ne kadar tecrübesiz ve beceriksiz olduğumuz ise son Altın Portakal ödül töreninden sonra bir kez daha tüm çıplaklığı ile gözler önüne serildi. Oysaki bu tür büyük projeleri tek başına üstlenip tek hata yaşanmadan geceyi tamamlayacak onlarca tecrübeli isim mevcut ülkemizde. Neden onlarla çalışılmadığı da ayrıca irdelenmesi gereken bir konu olsa gerek.

Emir HEPOĞLU
emirhepoglu@yahoo.com


Bu Makale 03.05.2011 - 08:54:00 tarihinde eklendi.


Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.