Başaran Ulusoy

Turizmi teşvik!

"Ticaret açığını kapatan en önemli gelir kapısı turizmdir." Bu sözler,bana değil, hükümetin bir üyesi Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’a ait. Gerçekten de çok önemli bir hususun altını çiziyor. Turizmin hakkını teslim ediyor. Ayrıca, yıllardır sektör olarak dile getirdiğimiz potansiyelimize vurgu yapıyor.

Bu vurgu, sektörümüz açısından hayati bir nokta. Çünkü Türkiye, her ne kadar yakın zamana kadar hayal görünse bile, 30 milyon turist hedefini rahatlıkla tutturdu. Şimdi, 50 milyonun hayal olamayacağını biliyor.
 
Bakan Günay, işte bu konuda önemli bir açıklama yaptı. Ankara’nın, Anadolu’daki turizm yatırımlarını, özellikle de sağlık turizmini teşvik kapsamına almak için çaba gösterdiğini söyledi. Teşvik paketine turizmin de eklenebileceğinin işaretini verdi. TÜRSAB camiası olarak, uzun yıllardır bu beklenti içindeyiz. Son kongremizde de ‘Sıra Anadolu’da’ dedim. Teşvik, turizmin önemini zaten kavramış olan Anadolu’ya büyük canlılık getirecektir. Ekonomiye de, insanımıza da ivme kazandıracaktır. Evet, Ankara teşvik paketine turizmi de almalı. Anadolu’nun her köşesinde ‘hazır’ bekleyen kaynakları hem ekonomik hem de sosyal bir değere dönüştürmeli. İnsanımıza yepyeni bir meslek ve gelecek kapısını açmalı.
 
Böyle bir umutla, hepinize iyi günler diliyorum. 

Bu Makale 03.04.2012 - 14:56:22 tarihinde eklendi.


Kullanıcı Yorumları
  • Gölge Acentacı 04.04.2012 - 11:49

    Bu 50 milyon turistin kaç tanesini, kaç tane seyahat acentası getirecek onu da söyle de bilelim başkan.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.