Orhan Sancar

Rus pazarında revize hedefler için yeni strateji lazım!!!

Ülke olarak artık değişen Rus turist talebine göre yeni planlamalar yapılmalı. Sayısal anlamdaki artışları sağlamak için özellikle Antalya`daki deniz-kum ve güneş değerlerinin yanında diğer ürünler öne çıkartılmalıdır.

Artık bilinmelidir ki, yıllarca orantılı gerçekleşen artışlar olmayacaktır. Bunun  yerine daha gerçekçi hedefler planlanmalı ve stratejiler ona göre belirlenmelidir. Rus turist sayısının artırılması için, BDT ulkelerinde yeni şehirlere yönelmek ve bu bölgelerde tanıtım yapılması şarttır.

Kapalı bir bölge olan Özbekistan`da devletler düzeyinde yapılacak ikili görüşmeler ile milli havayolu tekelinin kırılması Antalya potansiyeline ciddi katkı sağlayacaktır.

Aynı şekilde bu yıl başlayan Kırgizistan uçuşlarına yeterli destek sağlanarak bu guzergah istikrarli hale getirilmelidir.

Rusya'da uluslararasi havalimanı olmayan bir sürü şehir var. Yapılacak teşvikler ile bu sehirlerin uluslararasi havalimanlarina kavuşturulmasi belli bir nüfusu harekete geçirecektir.

Sezonun uzatilması için havalimanlarinda Ekim ve Kasim aylarinda indirimli ayakbasti vergisi uygulamasina geçilmelidir

Antalya ve çevresindeki  alternetif ürünler çeşitli sloganlar fuar ve reklamlarda  kullanılmalıdır.
                    
NOEL BABA KILISESI ICIN ANTALYA!!
ANTIK  DENIZ ALTI SEHIR DEMRE ICIN ANTALYA!!!
TERMAL KENTI PAMUKKALE ICIN ANTALYA!!!
ANTIK ASPENDOS TIYATROSUNDA KI SANAT FESTIVALLERI ICIN ANTALYA!!
KOPRULU KANYONDA RAFTING MACERASI ICIN ANTALYA!!
KLEOPATRA HAMAMI VE PHASELIS KOYUNDA YAT GEZISI ICIN ANTALYA!!!
ANTIK SEHIRLER PERGE*SIDE*ASEPENDOS ICIN ANTALYA!!!!Bu Makale 30.07.2012 - 09:38:29 tarihinde eklendi.


Kullanıcı Yorumları
  • osman kaplan 22.07.2012 - 10:37

    evet orhan bey kesinlikle dusuncelerinize katılıyorum yuzlerce otelci var diger acentalar var alısveris merkezleri var bunun ucundan birazda antalya valiliginlıgı turuzim baka nlıgı ve antalyalıda tutmalı hadi gayret kapıyı calmayana cevap yok butun antlaya bu turizimden ekmek yiyor devlete katma deger giriyor sezonluk isciler bir kac ay daha fazla calısıp maaş alacaklar onların vergileri devlete gidiyor düsünün bu sezon bir milyon turist fazla dan getirilse bir milyon ekmek bir milyon yumurta bir milyon domates bir milyon elma bir milyon portakal VS.fazladan ayagınızda satmıs olursunuz yani bu ihracat demek tir bu konuda herkes bir seyler yapmalı elini tasın altına koymalı yoksa bakacagız gunler bosa gidecek otelleri erkenen kapatacagız bu sezonu boyle gecirdik diyecegiz ama tutarsa ya neden daha once yapmadık diyecegiz gelin siz bu ise on ayak olun vakit varken baslatın bu isleri yarın cok gec olacak allah yardımcınız olsun saygılarımla

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.