Orhan Sancar

Rusya’dan ilk gelişler

Rusya’dan ilk gelişler

10 Ağustos itibarıyla Rusya'nın 3 önemli Şehri Moskova, St.Petersburg ve Rostov'dan Antalya'ya charter uçuşları başladı. İlk gün gelen uçak sayısı Rusya için umut verici.

Sabahın erken saatlerinden itibaren gün boyu 70 'ye yakın seferin gerçekleşmesi bekleniyor.

Yapılan ve yapılacak uçuşlar arasında Moskova-Antalya uçuşları ağırlıkta.

Azut Air; TUI ve Intourist'i yanına alan Anex tour en çok turist getiren şirketlerin başında. PEGAS Touristik de kendisine ait Nordwind ve PegasFly Havayolları ile ciddi bir kapasite ile pazardaki yerini aldı. İlk gün daha temkinli davranan diğer tur operatörleri ve havayolları pazarın durumuna göre sayılarını arttıracaklardır.

Turistler sorunsuz bir şekilde otellerine yerleştiler. İlk yolcuların sağlıklı ve memnun dönüşü ülkemiz için çok önemli. Zira ufak bir hata bizi İspanya'nın durumuna sokar ve toparlanamayız.

İlk grupların sağlıklı dönüşü ile sezon Aralık ayına kadar devam eder ve 2,5-3 milyon Rus turist sayısını yakalarız.

İlk gelen misafirlerin çoğu sezon başında erken rezervasyon döneminde ödeme yapanlar. Dolayısıyla tur operatörlerine ilk yolcuların nakit yükü olabilir. Ocak-Mart erken rezervasyon döneminde tur operatörleri 500 milyon $ topladı. Bunu yıl sonuna kadar eritmeleri isteniyor.


Bu Makale 10.08.2020 - 17:28:02 tarihinde eklendi.


Kullanıcı Yorumları
  • Zeynep K 14.08.2020 - 10:44

    Bu kadar sorumsuz turizm ancak Turkiye'de olur bazilarinin cebi para gorecek diyerek ulkeyi korkunc bir sona surukluyorsunuz bu gidis ile 2021 de TR kimseye kapilarini acamaz.

  • Onur 10.08.2020 - 10:07

    2-3 milyon Rus gelir öyle mi :) Oldukça gerçek dışı bir açıklama. Neye dayanarak bu rakamları veriyorsunuz anlamak çok zor. Neyse, hayal görmeye devam edin...

  • Hakkı demir 10.08.2020 - 08:37

    Bu da demek oluyor ki Türkiye'nin wuhan'ı Antalya olacak. Maalesef salgının seyrinde bizi karanlık günler bekliyor.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.