Orhan Sancar

Kosova Turizm Fuarı'nda Antalya rüzgarı esti

Kosova'da seyahat etme oranı tatile olan özlem nedeniyle nüfus oranına göre büyük bir yükseliş gösteriyor.

Ayrıca ülkede güvenliği sağlamak amacıyla konuşlanan Birkeşmiş Milletler ve Avrupa Birliği görevlileri turizme ve ekonomiye ciddi katkı sağlıyorlar. Fuara bu yıl,ülkenin önde gelen Tur operatörleri Reise Buro Pristine, Fibula, Ephesus, Eurokoha, MCM ve Türk partnerleri Anex Tour, Orex Travel ve Eray Tour büyük standlarla katıldılar. 

 
Antalya'dan Ela Quality, Adam & Eve, Fantasia Delux otellerinin satış temsilcileri de işletmelerini en iyi şekilde temsil etmek için çalışıp çeşitli promosyonlar dağıttılar. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nı temsilen Üsküp Turizm Müşavirimiz güzel bir stant ile fuarda yerini almıştı.

2012 Yaz Dönemi'nde Priştine - Antalya arasında haftada 9 charter sefer düzenlenerek toplam 30 bin turistin Antalya'da tatil yapması bekleniyor. Bunlara İstanbul üzerinden yapılacak bağlantılı uçuşlar ve karayoluyla gelişler eklendiğinde bu sayı oldukça artacağa benxiyor. Charter seferleri Türk bayraklı özel şirketler olan Atlasjet, Corendon, Pegasus ve Sun Express şirketleriyle gerçekleştirilecek.  
 

Bu Makale 04.05.2012 - 14:07:46 tarihinde eklendi.


Kullanıcı Yorumları
  • turizmci 19.04.2012 - 06:28

    çabalarınız takdire değer, turk turizmi için hayırlı olmasını diliyoruz.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.