Yakup Dinler Litvanya'nın Kapadokya Fahri Konsolosu oldu

Yakup Dinler Litvanya'nın Kapadokya Fahri Konsolosu oldu
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dinler Hotels Yöneti Kurulu Başkan Yardımcısı Yakup Dinler'i, Litvanya'nın Kapadokya - Kayseri Fahri Konsolosu ilan etti.

Litvanya Cumhuriyeti'nin Alanya Fahri Konsolosluğu görevi tevdi edilen Mehmet Şahin'in açılış resepsiyonunda konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Litvanya Cumhuriyeti - Kapadokya (Nevşehir - Kayseri) Fahri Konsolosluğu görevi için onay verdiğini açıkladı.

Haberin ardından açıklama yapan Yakup Dinler, Türkiye ve Litvanya'nın cumhurbaşkanlarına ve dışişleri bakanlarına teşekkür etti. Dinler, açıklamasının devamında şunları söyledi:

''Beni bu görev için için öneren Litvanya Cumhuriyeti - Türkiye Geçmiş Dönem Büyükelçisi Sayın Kęstutis Kudzmanas başta olmak üzere, Litvanya Türkiye Büyükelçisi Sayın Audrius Brūzga, Litvanya Cumhuriyeti - Türkiye 1. Katibi Sayın Kristina Babičienė, Litvanya Cumhuriyeti - Türkiye Geçmiş Dönem Konsolosu Sayın Dovilė Paužaitė ve Mentörüm Letonya Cumhuriyeti - Alanya Fahri Konsolosu Sayın Nurkan Şaşmaz'a da bana güvendikleri ve verdikleri destekten ötürü çok teşekkür ederim.

Başvuru sürecinde bana referans olan Nevşehir Geçmiş Dönem Belediye Başkanı Sayın Hasan Ünver, Ürgüp Belediye Başkanı Sayın Fahri Yıldız, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Arif Parmaksız ve Bilkent Üniversitesi - Öğrenci Dekanı - Hocam Sayın Kamer Rodoplu'ya da bana verdikleri yazılı destekten ötürü teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu görev için aday gösterildiğimde çok mutlu olan ve hep destek olan Rahmetli Babam Mustafa Dinler'i de rahmetle anıyor, değerli Aileme de bana hep destek çıktıkları için çok teşekkür ediyorum.''Bu Haber 08.12.2018 - 18:10:23 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • BİLGİN YAZICI - 10.12.2018 - 11:08

    Hayırlı olsun biraderim ,,,,

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.