Yakup Dinler’den havalimanı paylaşımı: Kayseri lobisi!

Yakup Dinler’den havalimanı paylaşımı: Kayseri lobisi!
Kayakapı Premium Caves Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Dinler, Kayseri lobisi yüzünden Kapadokya Havalimanı ile ilgili yanıltıcı veriler paylaşıldığını belirtti.

Yakup Dinler, yıllardır yatırım yapılmayan ve adeta kaderine terk edilen Kapadokya Havalimanı ile ilgili bir paylaşımda daha bulundu. 

Türkiye’deki havalimanlarının kapasite kullanım oranlarına ilişkin tabloyu paylaşan Dinler, siyasi Kayseri lobisi yüzünden Kapadokya Havalimanı’na haksızlık edildiğini belirtti. Kapadokya Havalimanı’na inmesi gereken yolcunun Kayseri Havalimanı’na indirilmesi nedeniyle Kapadokya Havalimanı’nın düşük göründüğünü kaydeden Dinler, şu noktaların altını çizdi:

"Türkiye'de bulunan 39 havalimanının kapasite kullanım oranları ekte paylaştığım tabloya yansıtılmış. 

Çok rahatlıkla söyleyebilirim ki Türkiye'de belli ki 18-19 tane havalimanı gereksiz şekilde yapılmış ve atıl şekilde duruyor. Yüzde 0 kapasite kullanımı olan bile var, pes!

Öte yandan kullanım açısından 10. sırada olan ve kapasitesinin yüzde 80.2'sini kullandığı açıklanan Kapadokya Havalimanı'nın bu verileri tamamen yanıltmaca ve asılsız.

Kayseri Havalimanı'nın yaklaşık 2.5 milyon yolcusunun en az yüzde 70'i, yani en kötü tahminle yaklaşık 1.5 milyonu, Kapadokya'nın yolcusu.

1.5m + 561k = 2 milyon. Gerçek sayımız bu olup, bu sayı Kapadokya'yı Türkiye'nin kapasite anlamında en yoğun havalimanı yapacaktır.

Fakat, siyasi Kayseri lobisi maalesef buna her yıl engel oluyor ve biz bu durumu üzülerek aşamıyoruz. Kapadokya Havalimanı terminal binamızın en kısa sürede yapılmasını umut eder, bizim olan seferlerimizin yine bize, bizim havalimanımıza uçmasını dilerim."


Bu Haber 27.03.2024 - 13:53:55 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.