İspanya otelcilik sektöründe 2.48 milyar euroluk dev satın alma teklifi

İspanya otelcilik sektöründe 2.48 milyar euroluk dev satın alma teklifi
İspanya turizm sektöründe dev bir satı alma konuşuluyor. Haberlere göre, Barcelo Grup NH Hotel Group'un hisselerinin çoğunluğunu satın almak için harekete geçti.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Dünyanın 21 ülkesinde 230 oteli bulunan İspanyol Barcelo Grup'un, bünyesinde 168 otel bulunan bir diğer İspanyol otel zinciri NH Hotel Group'u satın almak için teklif verdiği belirtiliyor.

Barcelo Grup'un NH Hotel Group'un yüzde 60'ını ve yönetim kurulunun çoğunluğunu almak üzere bir teklif verdiği ve verilen teklifin 2.48 milyar euro değerinde olduğu ifade ediliyor.Bir aile şirketi olan Barcelo Grup, NH Hotel Group'un yüzde 60'ını alması durumunda dev bir otel şirketine dönüşecek.

Reuters'te yer alan habere göre, NH Hotel Group Barcelo Grup'tan teklif aldığını doğrularken, Barcelo Group konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçındı.

NH Hotels'in en büyük hissedarının ise Çinli HNA olduğu belirtiliyor. Çinli piyasa düzenleyici kurumların, yurt dışında yaptığı büyük yatırımların risk oluşturduğu gerekçesiyle HNA üzerinde baskı kurmaya başladığı da haberde yer alan detaylar arasında.


Bu Haber 21.11.2017 - 13:38:37 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.