İspanya, İtalya ve Almanya, Türkiye’ye vize randevularını durdurdu

İspanya, İtalya ve Almanya, Türkiye’ye vize randevularını durdurdu

İspanya, İtalya ve Almanya, randevuların tamamen dolduğunu belirterek, Türkiye'de vize başvurularını Mayıs sonuna kadar kapatma kararı aldı.


Schengen vizesinde yüzde 20'ye yaklaşan ret oranı ile Türkiye, Avrupa'dan tarih boyunca en fazla ret yediği başvuru takvimini geçirirken, yaşananlara rağmen AB ülkelerine yönelik talep kesilmiş değil.

Halk TV’de yer alan habere göre; İspanya, İtalya ve Almanya, yoğun vize başvuru talepleri nedeniyle ilerleyen haftalarda hiçbir boşluk olmadığını belirterek Mayıs ayının sonuna kadar yeni randevuları kapattı. Avrupa'ya gitmek isteyen vatandaşlar, daha uygun randevu tarihi veren ülkelere yönelirken, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına yönelik kısa süreli vize uygulaması da yeni başvuruların yığılmasına neden oluyor.

Schengen Bölgesi'nde bulunan ülkeler, Türk vatandaşlarına genel olarak yalnızca 2 aylık süreyle vize verirken, bu vizeleri yenilemek isteyen vatandaşların talepleri de yeni randevu alınmasını imkansız hale getiriyor.Bu Haber 29.04.2024 - 09:29:45 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.