Alman turizmciler Didim'e geliyor

Alman turizmciler Didim'e geliyor
Alman Seyahat Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig ve DRV Yurtdışı Komisyonu üyeleri, 10 Kasım’da Didim’e geliyor.

Almanya’da 11 bin üyesi bulunan DRV’nin başkanı Norbert Fiebig ve DRV Yurt Dışı Komisyon üyeleri Didim Belediyesinin daveti ve Didim Ticaret Odası katkılarıyla 10-12 Kasım tarihleri arasında Didim de olacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan DRV yurtdışı Komisyon Üyesi ve Didim Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Hikmet Atilla şunları söyledi:

Uzun süreden beri bu ziyaretin altyapısını oluşturuyoruz. Almanya’dan Türkiye’ye yönelik seyahat artışları devam ediyor. 2019 senesinde daha iyi olacağı şimdiden belli. Almanlar dünyada en fazla seyahat eden halk. Almanlar dünya turizmine sadece turist olarak değil, düşünceleri ile de katkı sunuyorlar.

Norbert Fiebig başkanlığındaki heyet Didim ve çevresindeki tarihi ve kültürel yerleri ziyaret edecek, Didim otelcileri ile B2B görüşmeler gerçekleştirecek. Almanya’daki turizm talebini bu bölgeye daha fazla yönlendirmek ve mümkün olduğunca kışın da bu bölgede bir hareketlilik yakalamak için çalışmalar yapılacak. Heyet bölgedeki tarihi ve kültürel yerleri (Millet, Apollon Tapınağı ve Prienne) gezdikten sonra 12 Kasım tarihinde bölge turizmcileri ve STK’ları ile (Didim, Kuşadası, Aydın ve Bodrum) Kardeş Şehirler Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Baraner moderatörlüğünde toplantı düzenleyecek. Ege için ne tür çalışmaların yapılması gerektiği konuşulacak. Toplantıda, destinasyonların Turizm de ki ağırlığı konusu değerlendirilecek.’’

Başkan Fiebig ve heyetin Didim’deki toplantıdan sonra Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüşmek üzere Ankara’ya gideceği belirtildi.

Norbert Fiebig Başkanlığındaki heyette Didim’den Raffinesse Travel’in sahibi Hikmet Atilla, Almanya’dan en büyük kültür turlarını düzenleyen tur operatörü Studios’un temsilcisi Ernst Kölnsberger, Almanya’nın en büyük tur operatörlerinden FTI’ın destinasyon Müdürü Hicabi Ayhan, Accor zincir oteller grubunun Avrupa sorumlusu Michael Hartmann, Türkiye’ye Almanya’dan en fazla tatil satan, DRV yurt dışı ve kültür turizmi komisyonu üyesi, Sancarbarlaz Seyahat Acentesi sahibi Önder Sancarbarlaz ve DRV’de siyasi sorumlu Volker Adams bulunacak..Bu Haber 06.11.2018 - 09:36:58 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.