İşte Alman turizmcilerin 2024 sezonu beklentisi 

İşte Alman turizmcilerin 2024 sezonu beklentisi 
Alman turizmciler, 2024 sezonunda sektörü bekleyen risklere ve fırsatlara ve zorluklara dair değerlendirmelerde bulundu.

Turizm Güncel - Dış Haberler

Alman iş ve turizm dergisi fvw, 2024 yılında sektörü nelerin beklediğine ilişkin seyahat uzmanlarının görüşlerine yer veren bir haber hazırladı. 

Derginin editörleri beş seyahat uzmanına, "2024 sezonu neden iyi olacak?" ve "Sektörün karşılaşabileceği en büyük zorluklar neler?" sorularını sorularını yöneltti. Uzmanlar sorulara şu yanıtları verdi:

Frank Naeve, Lufthansa Group'un Küresel Piyasalar ve İstasyonlar Kıdemli Başkan Yardımcısı: Kapasite darboğazı!

2024 yılı hava yolu şirketleri için güzel bir yıl olacak. Çünkü kesintidiz olarak devam eden bir turizm talebi var. Öte taraftan, plan yapmamızı kolaylaştıran, erken rezervasyon modeli geri dönüyor. 

Pek çok belirsizlikle dolu ekonomik ve jeopolitik belirsizlikler varken, buna bir de havacılık sektörünün ve onların ortakları ve tedarikçilerinin kapasite darboğazı var.

DER Touristik Almanya'nın Satış Kıdemli Başkan Yardımcısı Uta Martens: Bürokratik zorluklar var!

2024 yılında güzel bir sezon yaşanacak çünkü insanlar seyahat etmek istiyor, rahatmalanın ve güzel deneyimler yaşamanın özlemini çekiyor. Sektör için iyi ve pozitif olan bu talebe yanıt vermeliyiz. 

Ancak öngörülemeyen ekonomik ve siyasi olayların yanında, sektörü zorlayan yeni düzenlemeler ve bürokrasi de turizmin önündeki engeller olmaya devam edecek.

FTI Group CEO'su Karl Markgraf : Doğal felaketler risk oluşturuyor!

2024 sezonunun iyi olacağı konusunda çok iyimserim. Çünkü önümüzdeki sezona ait rezervasyon rakamları, bugüne kadarki en güçlü satışı yaptığımı pandemi öncesi 2019'un bile üzerinde. 2024 yılına pazarda ciddi şekilde artan uçak kapasiteleri ile başlıyoruz.

Artan sayıda doğal felaketle başa çıkmak zorunda kalmak bizi bu yıl da zorlayabilir. Öte yandan, Ortadoğu'daki durumun nereye evrileceğini de endişeyle izliyoruz. Birçok yerde fiyatların ciddi şekilde artmasını ve havacılık sektöründeki vergileri de hesaba katmamız gerekiyor.

Seyahat analiz şirketi TDA'nın iş geliştirme direktörü Roland Gaßner: Fiyat konusunda dikkatli olunmalı!

2024 güzel bir sezon olacak zira ortada ciddi bir seyahat arzusu var. Ek olarak, düzenli çalışan kişilerin satın alma gücü 2024'te o kadar iyi olacak ki, çok az hane mali nedenlerden dolayı seyahat etmekten vazgeçmek zorunda kalacak.

Bu pozitif duruma rağmen, turizm sektörünün fiyatları fazla zorlamaması gerekiyor. Elbette piyasa oyuncuları mali açıdan pandemi döneminin kayıplarını telafi etmesi gerekiyor ancak her fiyat artışı talepte bir düşüşe neden oluyor.

Alman Havalimanları Birliği (ADV) Genel Müdürüdürü Ralph Beisel: Bilet vergisi iyimser havayı negatife çeviriyor!

2024 yılı için iyimserdim ama Alman hükümetinin havacılık vergisini artırma kararıyla bu iyimserliğim yara aldı. Bu, hala pandeminin etkilerinden kurtulmaya çalışan sektörün yüzüne atılmış bir tokat. Ancak inanıyorum ki Alman halkının seyahat etmeye devam edeceğine ve turizm sektörünün istikrarlı bir şekilde büyüyeceğine eminim. 

2024'teki en büyük zorluk karbon nötr havacılık olacak. Sektör bu alana on yıllardır milyarlarca dolarlık yatırım yapıyor ve bu konuda önemli başarılar elde ediyor. örneğin Almanya havalimanları 2010-2022 yılları arasında karbon emisyonunu yüzde 35 oranında azalttı.


Bu Haber 19.01.2024 - 11:13:49 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Almanyadan alman gelmiyorki

    Rehber 22.01.2024 - 03:37

    Bir almanca rehberi olarak her yıl günbe gün almanyadan gelen turistlerle çalışıyorum. Almanyadan alman gelmiyor Türkiyeye. Gelenler çoğunlukla almanyada yaşayan yugoslav, arap, rus asıllı almanlar yani almanyada yaşayan yabancılar. Bunların arasında 2015de kavimler göçünü hatırlatan , buralardan yürüyerek almanyaya giden çok suriyeliye veya almanyaya kaçmış oradan aldığı sosyal parayla tatile gelen ukraynalıya denk geldim. Bana negüzel almanca konuşuyorsun diyorlar, evet almancam iyidir ama beni öven almanyadan gelen turist neredeyse hiç almanca bilmiyor.

  • Alman halki seyyahat etmeyi seviyor ama

    Özgür Öztekin 20.01.2024 - 03:20

    Alman halki doğru seyyahat etmeyi seviyor ama Kesinlikle Türkiye tercih değil bunu bunu son yillarda Türk turizimci anlamamiṣsa böyle çoook umutlu bekleyiṣle sezon geçirirsiniz...inṣallah Maṣallahlarla...

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.