Orhan Sancar

Ukrayna'da 2010 hedefi 600 bin turist getirmek

Moskova fuarlarının ardından Kiev'deki fuarlarda da iyimser hava vardı.

Geleneksel UITT KIEV 2010 fuarı öncesi, pazar liderlerinin öncülüğünde düzenlenen UKRANIAN TRAVEL FORMU bu yilki organizasyonlara damgasını vurdu.

Ana fuardan 1 gun once baslayan bu foruma TURTESS-TEZ TOUR-ANEX TOUR ile beraber 20 yerel acente ve 50`ye yakin Türk otelci katıldı.

Profesyonellerin yoğun ilgi gosterdigi bu forumda, oteller kendilerini daha iyi tanıtma fırsatı buldu. Tur operatörleri de özel salonlarda düzenlenen seminerlerle yeni ürünlerini  ve kataloglarını tanıttılar. r.Ukrayna`daki Tanıtım Müşavirliği de bu workshopu, hazırladığı stantla destekledi.

Bu forumdan hemen sonra baslayan UITT 2010 Kiev fuarında ise ülkelerin tanıtım stantları öne çıktı. Başta Türkiye  olmak üzere, Yunanistan, İspanya, İtalya ve Ortadoğu ile Balkanlardan gelen ülkeler gövde gösterisi yaparak, bir takım showlar ve gösteriler ile kendilerini tanıttı.

Ukrayna`da yeni secim sonrası oluşan tablonun getirdigi iyimser hava ile turizm potansiyelinin artacağına inaniliyor.Havacılık alanında getirilen teşvikler ve destekler ile, havayolları şirketleri makul fiyatlar ile tur operatörlerine destek oluyor ve potansiyelin artmasına yardımcı oluyorlar.

2010 yılında hedef Antalya`ya 600 bin Ukraynalı turisti getirmek ve 3 yıl içinde 1 milyon sayısına ulaşabilmek.


Bu Makale 05.04.2010 - 19:36:42 tarihinde eklendi.


Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.