Serhat Koçkar tur operatörü kuruyor iddiası

Serhat Koçkar tur operatörü kuruyor iddiası

Anex Tour'un Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar'ın kardeşi Serhat Koçkar'ın Rusya'da tur operatörü kurduğu ileri sürüldü.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Anex Tour'un ortağı Serhat Koçkar'ın Rusya'da tur operatörü kurduğu belirtiliyor. Rus turizm haber portalı TourDom'da yer alan habere göre Serhat Koçkar, Türkiye ve başka ülkelere dönük lüks ürünler konusunda uzmanlaşacak bir tur operatörü kurdu.

'Incoming alanında daha büyük rol oynamak istiyor''

Rus seyahat pazarında yapılan yorumlar, Serhat Koçkar'ın bağımsız bir tur operatörü kurmaya girişmesi, iki kardeş arasındaki rekabete işaret ediyor. Rusya'da Azur Air'de sorumlu olan Serhat Koçkar, LUJO'yu açtıktan sonra, incoming alanında daha büyük rol oynamak istiyor ve bu alan esas olarak Neşet Koçkar'ın sorumluluk alanında. Haberde, Neşet Koçkar'ın Anex'ten bağımsız olarak Intourist'i aldığına da dikkat çekiliyor.

''Lüks turizm ürünleri yaratmak istiyor''

Haberde, yeni tur operatörünün arkasında Serhat Koçkar'ın olduğunun başka bir kaynak tarafından daha teyit edildiği belirtildi. Kaynağa göre Serhat Koçkar, lüks turizm ürünleri yaratma ve bu anlamda mevcut alt yapıyı kullanma hedefiyle hareket ediyor ve Azur Air'e ait birkaç uçağın sadece business olarak uçması da bunun dışında değil.

''Anex işin içinde yok''

Anex Tour'un konuyla ilgili yorum yapmadığı belirtilirken, ''Şirket yönetiminin lüks bir marka yaratma sürecine dahil olmadığı izlenimi var'' denildi. Serhat Koçkar'ın, Anex Tour'un rakibi Coral'ın bazı çalışanlarını birlikte çalışmaya davet ettiği ancak bu konuda Anex'ten bir talepte bulunmadığı kaydedildi.Bu Haber 29.12.2020 - 11:26:01 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.