İşte Rus turistlerin mayıs tatillerinde en çok tercih ettiği destinasyonlar

İşte Rus turistlerin mayıs tatillerinde en çok tercih ettiği destinasyonlar

Rus turistlerin Mayıs tatillerinden en çok hangi destinasyonları tercih ettiği belirlendi.


Ruslar, mayıs tatillerini yurtdışında geçirmek için hazırlıklar yapıyor. Havacılık sektörü temsilcilerinin verilerine göre, tatil dönemi için uçak bileti talebi yüzde 15-30 oranında arttı ve artmaya devam ediyor.

Kommersant gazetesinin haberine göre, yurtdışı seyahatlerine olan talepteki artış, turizm pazarındaki istikrarın yanı sıra önümüzdeki Mayıs tatillerinde hafta sonlarının başarılı bir şekilde yapılandırılmasından kaynaklanıyor.

GazetemRu’da yer alan habere göre, Moskova kalkışlı en popüler yurt içi destinasyonlar Kaliningrad, St Petersburg, Soçi, Vladivostok ve Mineralnye Vody oldu. Yurt dışındaki en popüler destinasyonlar ise İstanbul ve Antalya, Maldivler, Dubai, Erivan ve Bakü oldu.

Vladikavkaz, Gorno-Altaysk, Kazan, Novosibirsk ve İrkutsk’un yanı sıra yurtdışında İstanbul ve Antalya, S7 yolcuları arasında yüksek talep görürken, Türkiye uçuşlarına olan talep, bu yıl Orenburg, Surgut ve Soçi’den Antalya’ya uçuş başlatan Azur Air tarafından da teyit edildi.

Aynı zamanda Soçi’ye gidiş dönüş biletlerin ortalama maliyeti yaklaşık 19 bin ruble olurken, St Petersburg 15 bin, Kaliningrad 16 bin, Mineralnye Vody 18,3 bin ruble oldu. Yurt dışı uçak biletlerinin ortalama tutarı da arttı. İstanbul’a ortalama tutar gidiş-dönüş 37 bin ruble, Minsk 13 bin ruble, Taşkent ve Erivan yaklaşık 30 bin ruble , Antalya 42 bin ruble olarak kaydedildi.Bu Haber 09.04.2024 - 16:32:41 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.