Ryanair grev ve personel sıkıntısının bilançosunu açıkladı

Ryanair grev ve personel sıkıntısının bilançosunu açıkladı
Son dönemde pilot ve kabin görevlilerinin gerçekleştirdiği grevlerle sık sık gündeme gelen Ryanair, temmuz ayında bin uçuşunu iptal etmek zorunda kaldığını açıkladı.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Pilot ve kabin görevlileri daha iyi koşullar ve daha yüksek maaş için defalarca greve giden dünyanın en büyük bütçeli hava yolu şirketlerinden Ryanair, temmuz ayında grev, kötü hava koşulları ve Avrupa’da yaşanan hava trafik kontrol hizmetleri personeli eksikliği sebebiyle bin uçuşunu iptal etmek zorunda kaldığını açıkladı.


Açıklamada, gerçekleştirilemeyen uçuşların 200 bin müşteriyi etkilediği belirtilirken, grevin faturası ise pilot ve kabin görevlilerine kesildi.
 
İPTALLERE RAĞMEN YOLCU ARTIŞI

İptallere rağmen yolcu sayısının geçtiğimiz yılın temmuz ayına göre yüzde 4 oranında artarak 13 milyon 100 bine ulaştığını açıklayan Ryanair, temmuz ayına kadar geçen bir yıllık süreçte ise yüzde 7’lik artışla 133 milyon 500 bin yolcuya ulaştığını duyurdu.
 
‘PERSONEL SIKINTISI VE GEREKSİZ GREV SEBEBİYLE…’
 
Temmuz ayında 200 bin yolcunun iptal edilen uçuşlardan etkilendiğini söyleyen Ryanair Pazarlama Müdürü Kenny Jacobs, “Almanya, İngiltere ve Fransa’daki hava trafik kontrol personeli eksikliği, hava şartları ve gereksiz pilot ve kabin ekibi grevleri sebebiyle bu olumsuzluğu yaşadık” dedi. 

AVRUPA KOMİSYONU'NA ÇAĞRI

Avrupa Komisyonu’na çağrıda bulunan Jacobs, “Diğer Avrupalı hava yolu şirketleri ile birlikte Avrupa Komisyonu’nu ve Avrupa hükümetlerini, milyonlarca seyahatçinin yaz tatili planlarını mahveden hava trafik kontrol personeli eksikliğine acil şekilde çare bulmaya davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.
 


Bu Haber 02.08.2018 - 16:17:09 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.