SeturTech, Setur’un dijital kanal cirosunu 4 katına çıkardı

SeturTech, Setur’un dijital kanal cirosunu 4 katına çıkardı

Setur’un SeturTech markası dijital kanal ciro payını ise 4 katına çıkardı.


Koç Topluluğu şirketlerinden Setur’un 2021 yılında hayata geçirdiği seyahat teknolojiler markası SeturTech, Setur’un müşteri tabanını yaklaşık 8 katına, dijital kanal ciro payını ise 4 katına çıkardı.

Setur Bilgi Teknolojileri & Ar-Ge Lideri Nilay Azizoğlu, turizmin dijitalleşmesi vizyonuyla bir çok alanda projelere imza attıklarını söyledi. Yapay zeka alanında doğal dil işleme, büyük dil modelleri, üretici yapay zeka, görüntü işleme ve derin öğrenme başlıklarında uzmanlık sağladıklarını söyleyen Azizoğlu, “SeturTech olarak ulusal ve uluslararası arenada birçok proje gerçekleştirdik. Ar-Ge tarafında en önemli projemiz olan ve seyahat deneyimini uçtan uca destekleyen bir platform oluşturmayı hedeflediğimiz SmartTravel projemiz, AB CelticNext ve TÜBİTAK desteğini aldı. SeturTech liderliğinde 4 ülke ve 13 ortak ile yürütülen proje 2023 sonunda uluslararası arenada onaylandı. Yapay zeka alanında geliştirdiğimiz ChatGPT destekli Seyahat Asistanı uygulaması turizm sektöründe ve Türkiye’de son kullanıcı deneyimine sunulmuş OpenAI destekli ilk asistan özelliğini kazandı” dedi.

Yapay zeka tabanlı Akıllı Öneri Sistemi’nin de Setur.com.tr ve Setur mobil uygulaması üzerinden ziyaretçilere uygun öneriler sunduğunu belirten Azizoğlu, “Yazılım teknolojileri odağında seyahat ürünlerini birçok farklı kanal üzerinden sunduğumuz çözümler ile hayata geçiriyoruz. Setur.com.tr, Setur mobil uygulaması, SeturBiz kurumsal seyahat uygulaması, Shopandfly işbirliği gibi farklı kanallar üzerinden seyahat ürünlerini en hızlı ve etkin şekilde sunmayı ve müşteri deneyimini geliştirmeyi hedefliyoruz. Geliştirdiğimiz Loyalty uygulamasının yaygınlaşması ile de müşteriye özel çözümlerin sunulması ve kişiselleştirilmiş deneyimler artacak. En önemli kazanımlarımız müşteri deneyiminin sürekli gelişmesi ve müşteriden gelen taleplerin daha etkin hizmet sağlanmasıyla daha hızlı çözülmesi oldu. Bu dönüşüm yolculuğunda Setur’un müşteri sayısını yaklaşık 8 katına, dijital kanal ciro payını ise 4 katına çıkarmaya destek olduk.” dedi.

Azizoğlu, genç yetenekleri bulmaya yönelik Rotam Setur Staj ve Control Future adlı projeler yürüttüklerini belirtti. Yaklaşık 100 kişilik SeturTech’te ekibin yüzde 70’inin 30 yaş ve altında olduğunu söyleyen Azizoğlu, “2024 yılında, verimlilik odaklı çözümleri yeni hizmetlere ve yeni kanallara entegre etmeye odaklanacağız. Müşteriyi daha iyi tanıyan ve müşteriye özgü kişileştirilmiş deneyimler sunan  yazılım, CRM ve yapay zeka çözümleri üzerine çalışacağız.” ifadelerini kullandı.  

Turizmin dijital dönüşümünde son halka olan Turizm 5.0  hakkında da değerlendirmede bulunan Azizoğlu şu değerlendirmede bulundu:

 “Turizm teknolojiyle değişiyor ve önümüzdeki dönemde de bu süreç hızlanarak devam edecek. ‘Bu çağa ayak uyduramayanlar geride kalacaklar’ söylemi bugün hiç olmadığı kadar geçerli. Yeni teknolojiler, yapay zeka, üretici yapay zeka, dijital servisler kavramlarının çok daha fazla etkin olacağını göreceğiz. SeturTech olarak seyahat deneyiminin tümüyle dijitalleşeceği bir çağa doğru ilerlerken biz de bu sürece liderlik etme  vizyonumuz ile teknolojiyi öncü olarak kullanmaya devam edeceğiz. Asistan çözümlerimizi kişiselleştirme deneyimi ve mobil destekli çözümler ile geliştirerek, Turizm 5.0 olarak nitelediğimiz bu yepyeni döneme hazır olmayı hedefliyoruz.”Bu Haber 25.04.2024 - 13:09:29 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Kenan 26.04.2024 - 01:43

    Ciro bir önceki yıla göre mi 4x yoksa projenin başladığı tarih itibariyle mi 4x ciro katladı? Gerçi her şartta 4x çok ciddi bir rakam setur un dijitalde bu proje öncesi hiç satış yapmıyormuş gibi bir algı oluşturmasına yetiyor

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.