Rus S7 Airlines 1 Haziran sonrasını da mı iptal ediyor?

Rus S7 Airlines 1 Haziran sonrasını da mı iptal ediyor?

Rus hava yolu S7 Airlines'ın Türkiye'ye dönük 1 Haziran sonrası uçuşlarını iptal ettiğine ilişkin iddialar ortaya atıldı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Türkiye'ye yoğun şekilde charter uçuşlar yapan Rus hava yolu şirketlerinden S7 Airlines ile ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı.

Rus turizm haber portalı TourDom, S7 Airlines'ın 1 Ağustos'a kadarki Türkiye uçuşlarını iptal etmeye başladığını ileri sürdü. Konuyla ilgili olarak S7 Airlines'tan acentelere bilgi gitmeye başladığı belirtilen haberde, söz konusu haberin 25 Haziran tarihli bir uçuşun iptal edilmesiyle ortaya çıktığı belirtildi. Buna göre, S7 Airlines'ın iptal ettiği 25 Haziran tarihli 3742 sefer sayılı uçuşuyla ilgili olarak hava yolunu arayan acenteye, ''Türkiye'ye bu yılki tüm uçuşlar iptal edildi. 1 Haziran sonrası için bir bilgi yok. Bu tarih yaklaştığında, kısıtlamalar kalkmışsa uçuşlar planlandığı şekilde devam edecek.'' yanıtı verildi.

Görüşmeye ilişkin ses kaydı olduğu belirtilen haberde, hava yolu şirketini arayan başka bir acenteye de ''Türkiye uçuşları 1 Ağustos'a kadar iptal edildi'' yanıtı verildi. Haberde, buna ilişkin hava yolunun web sitesinde bir bilgi ya da resmi bir açıklama olmadığına da dikkat çekildi.Bu Haber 19.04.2021 - 08:37:10 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
 • Mert Meriç - 23.04.2021 - 05:29

  Zamanında Türk turisti istemeyen otel yöneticileri size zerre kadar acıyorsam ne olayım. Beter olun. Ama emekçi kardeşlerimize üzülüyorum. Umarım eski günlerine hızlıca dönersiniz.

 • Viral ciftci - 19.04.2021 - 06:49

  Malesef gecen seneden beri issizim hotelimiz acmadi 5 dil biliyorum ama pek bi faydasi yok artik. Nisan ayinda acilacak dediler mutlulukla sevince valizimi hazirladim ama malesef acilmiyor.lutfen 1 senede bin lira bile olsa destek istiyoruz. Devletimiz emeklilere 1.000 lira verecegine calisamayan turizmciler cok fazla bunlari gorsun.intihar edecem artik yeter

 • Onur - 19.04.2021 - 02:44

  30 haziran olasılığı, çok güçlü bir olasılık. Umarım herkes yanılır diyeceğim ama ateş olmayan yerden duman çıkmıyor maalesef. 30 haziran işi gerçekleşirse, geçen sezonu bile mumla ararız. Zaten bu sezondan umudum yoktu, bu olay tamamen tüy dikti.

 • Yusuf - 19.04.2021 - 10:47

  Ukrayna demiş ki vatandaşlarına Türkiye’ye tatile gidin ee zaten sen bunu demeseydin de her sene tatile geliyorlardı ama şimdi Ukrayna ekonomik sıkıntıda olduğu için ve Türkiye’de onları desteklediği için bizi kandırmaya yönelik bir çağrı bu ! Tam turizm sezonu başlayacak para kazanacağız tam maaş alacağız derken devletimizin yine yaptı yapacağını! Rusya’dan turist gelmesi nerede Ukrayna’dan gelmesi nerede, arasında dağlar kadar fark var maalesef! Sizden tek isteğimiz bari kçö yeniden başlatın millet çok zor durumda

 • Arif - 19.04.2021 - 09:38

  Rus haberlerine göre Rusya 30 hazirana kadar Türkiye uçuşlarına izin vermeyecek. Galiba biz boşuna hevesleniyoruz 1 haziran diye..

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.