Four Seasons müşteriden sandalye örtüsü ücreti almaya başladı

Four Seasons müşteriden sandalye örtüsü ücreti almaya başladı

İstanbul'un lüks otellerinden Four Seasons'un restoranında, sandalye örtüsü için de kuver alınmaya başlandığı belirtiliyor.


Mevcut uygulamda masada kullanılan kaliteli tabak, çatal, bıçak ve ön ikamlar için alınan kuver ücreti, Four Season Hotel'in restoranında sandalye örtüsünden de alınmaya başlandı.

HEM BAKANLIĞA HEM TÜKETİCİ HAKEM HEYETİNE ŞİKAYET ETTİ

Cumhuriyet'ten Cüneyt Muhrremoğlu'nun haberine göre, İstanbul'un lüks otellerinden Four Seasons Hotel'in restoranında sandalye örtüsü için müşteriden 30 TL kuver alındı. Kişi başı 30 TL’lik ücrete isyan eden avukat Ersan Paranın iadesi için Tüketici Hakları Hakem Heyeti’ne başvuran Taştekin, ayrıca oteli Kültür ve Turizm Bakanlığı'na da şikayet etti. Adisyonda bir latte 31 TL, “sandalye örtüsü ücreti” ise 30 TL.

Taştekin yaşadığı olayı şöyle anlattı: “Four Seasons Oteli’ne bir şeyler içmek için gittik ve her zaman bulunduğumuz deniz kenarındaki kafeye annem, eşim ve kızım ile birlikte dört kişi olarak oturduk. Çay, kahve içtik, tatlı yedik hesabı istedik ve bize ‘Chair Cover Charge’ (Sandalye örtüsü ücreti) adı altında kişi başı 30 TL ek ücretle birlikte olmak üzere toplam 295 TL hesap getirdiler.”

‘’DÜNYANIN HER YERİNDE FOUR S EASONS’ GİTTİM BÖYLE UYGULAMA GÖRMEDİM’’

Otelin kendisine bu konuda uyarı yapmadığını, hesaba eklenen “sandalye örtüsü ücreti”nin hiçbir yasal dayanağı bulunmadığını belirten Taştekin, Beşiktaş Tüketici Hakları Hakem Heyeti’ne başvurdu. Taştekin, “Bana söylenmeden adeta zorla ve hiçbir yasal dayanağı olmadan tahsil edilen 120 TL’nin tarafıma iade edilmesini istiyorum” dedi. Taştekin, dünyanın her yerinde Four Seasons Otelleri’ne gittiğini, ilk defa böyle bir uygulama gördüğünü de söyledi.

‘’DIŞ MEKANDA OLTURAN MÜŞTERİLERİMİZDEN ALIYORUZ’’

Otel yetkilileri uygulamanın yeni olmadığını, geçen yıl da “sandalye ücreti”nin alındığını açıkladı. Yetkililerden alınan bilgiye göre “sandalye ücreti” nisan-ekim ayları arasında dış mekânda oturan müşterilerden alınıyor. Otel müşterileri ve kurumun özel kartına sahip olan kişiler bu ücreti ödemiyor. Yetkililer, “Terasta her müşteriye su, meyve suyu ve kurabiyeden oluşan hoş geldiniz ikramı yapılıyor. Boğaz’da yoğun talep gören bu bölümümüzde en iyi hizmeti sağlamak için bu ücret alınıyor. Bazı yerler bunu kuver ücreti diye adlandırıyor. Bu dünyanın her yerindeki olan küresel bir yaklaşım” ifadesini kullandı.

kuver1Bu Haber 17.04.2019 - 10:23:51 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Hacı anar - 17.04.2019 - 11:30

    Bu durumu bir turizimci olarak kınıyorum.Madur olan bu misafirleri spa merkezimde ağırlamak içecek ve meyve ikram etmek istiyorum.. Hacı anar 05324907790 vannaspa

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.