Dolar rekor üstüne rekor kırıyor

Dolar rekor üstüne rekor kırıyor
Döviz kurlarındaki sert hareket 3 ağustos günü de devam ediyor. Dolar, erken piyasada yeni zirvesini önce 5.0961 TL'ye çekti, ardından da 5.10 sınırını aşarak 5.1138 TL oldu. Euro / TL ve İngiliz sterlini de artışını sürdürüyor. Euro 5.90 TL'nin üzerinde seyrederken, İngiliz sterlini de 6.63 TL civarında...


Dolar / TL cephesinde ABD'nin yaptırım kararı açıklaması sonrası yaşanan tarihi zirve dün 5.09'lu seviyelere çıkmıştı ve borsada da düşüş görülmüştü.

 
Habertürk'te yer alan habere göre, döviz kurlarındaki hareket bugün de devam ediyor. Dolar uzun zamandır kritik eşik olarak görülen 5 TL üzerindeki seyrini sürdürüyor. 3 Ağustos günü de hızlı başladı ve sabah erken piyasada 5.0961 ile tarihi zirvesini daha da yukarı çekti. Dolar daha sonra 5.10 eşiğini de geçerek 5.1138 TL'ye yükseldi ve bir rekor daha kırdı.
 
Euro / TL 5.9334 TL'yi, İngiliz sterlini ise 6.65 TL'yi gördü.

PİYASALARIN GÖZÜ BUGÜNKÜ AÇIKLAMALARDA

Piyasalar bugün duyurulacak enflasyon verisi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklayacağı 100 günlük icraat programı ve ABD tarım dışı istihdam verisini izliyor.
 
ABD, Türkiye'de tutuklu bulunan ve geçen hafta ev hapsine alınan rahip Andrew Brunson'ın serbest bırakılması için Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yönelik yaptırım açıklamasına dönük gelişmeler de piyasaların odağındaki konulardan.
 


Bu Haber 03.08.2018 - 10:01:17 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.