Re-Pie Portöy Bodrum’a 250 milyon dolarlık turizm yatırımı yapacak

Re-Pie Portöy Bodrum’a 250 milyon dolarlık turizm yatırımı yapacak
Re-Pie Portöy’e ait Artnouve Girişim Sermayesi Yatırım Fonunun,  Bodrum-Demirbükü'ndeki 400 dönümlük araziye 250 milyon dolarlık turizm yatırımı yapacağı belirtildi.

Portföy yönetim şirketi Re-Pie Portföy’ün, yeni fonu Artnouve Girişim Sermayesi Yatırım Fonu (Artnouve GSYF) üzerinden Bodrum’a büyük ölçekli bir turizm yatırımı yapacağı belirtiliyor.  Artnouve GSYF’nin Bodrum’daki projesi, son yıllarda turizm alanında yapılmış en büyük yatırımlar arasında yer alacak.

Türkiye’nin en büyük girişim sermayesi yatırım fonu Artnouve, yeni kentsel mekânlar ve yaşam alanları, akıllı şehir ve inşaat teknolojileri geliştirerek, sürdürülebilirlik vizyonuna sahip şirketlere yatırım yapıyor.

Amanruya’yı satın aldı

Son dönemlerin en büyük satın almalarından birini gerçekleştirirken dünyaca ünlü ultra lüks otel markası Aman’ın Bodrum’daki Amanruya Oteli de satın alan Artnouve GSYF’nin ilk projesi, otelle birlikte Bodrum-Demirbükü’nde toplam 400 dönüm üzerinde gerçekleştirilecek. Akdeniz havzasının sürdürülebilirlik odaklı en nitelikli yaşam alanı olacak projeyle, dünyanın en lüks otel markalarından birinin de içinde yer alacağı ultra lüks villalardan oluşan bir yaşam kompleksi kurulması planlanıyor.

Re-Pie Portföy Yönetim Kurulu Başkanı Dr. M. Emre Çamlıbel, projenin 250 milyon dolarlık kaynakla kurdukları Artnouve GSYF’nin ilk yatırımı olduğunu söyledi. Çamlıbel, “BES fonları, bireysel ve tüzel yatırımcıların katılımıyla 250 milyon dolar kaynakla kurduğumuz Türkiye’nin en büyük girişim sermayesi yatırım fonu Artnouve GSYF’nin ilk yatırımı olan proje, Bodrum Demirbükü’nde 400 dönümlük geniş bir arsa üzerinde gerçekleşecek. Sürdürülebilirlik anlamında sadece ülkemizde değil, dünyada da öne çıkan en iyi uygulamalardan birine imza atacağız. Vazgeçmeyeceğimiz tek unsur, bölgenin bitki örtüsü, kara ve denizdeki canlı yaşamı başta olmak üzere doğal hayatı korumak olacak. Dünyanın en ünlü mimarlık ofisleriyle çalışmalarımız sürüyor. Global ölçekte 7 mimari ofis çalışmalarını yaptı. Bu çalışmaları harmanladık” diye konuştu.

Artnouve GSYF'nin yerli ve yabancı yatırımcılara Türkiye turizminin geleceğine yatırım yapma imkanı verdiğini vurgulayan Çamlıbel, "250 milyon dolara ulaşan rakamla kapanan Artnouve, kollektif yatırıma örnek Türkiye'nin en büyük girişim sermayesi yatırım fonu oldu" ifadelerini kullandı.


Bu Haber 13.04.2024 - 09:20:49 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.