Benzer Haberler:
  'Turizm sektörü ikizime teslim edildi, sektör holding gibi yönetilmeli'
  Mete Vardar’dan Mehmet Ersoy açıklaması
  Sektör Mehmet Ersoy'un Kültür ve Turizm Bakanı olmasına ne dedi?
  TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ve yönetimden Kurtulmuş'a ziyaret
  'Türkiye güvenli değil' tartışması bitmiyor, bakandan bir açıklama daha
  Numan Kurtulmuş, Nabi Avcı'dan Bakanlık görevini devraldı
  Nabi Avcı dahil 6 bakan görevden alındı, işte yeni turizm bakanı
  Mehmet Ersoy'un otelini Demet Akalın mı doldurdu, Ruslar mı?
  Kadir Uğur'dan Murat Ersoy'a yanıt: 50 yıldır turizm yapıyorum...
  Ersoy: Antalya 2014 rakamlarını yakalar, Rusya'da rekora koşarız

  Mehmet Ersoy görevi devraldı, işte ilk mesajları

  10.07.2018 - 18:30:19  Yeni dönemde öncelikli sektörün turizm olacağını dile getiren Bakan Mehmet Ersoy, “Bu dönemde hedefimiz sadece kişi sayısını arttırmak olmayacak. Özellikle Türkiye’ye seyahat eden, nitelikli turist dediğimiz, gelir grubu yüksek turistleri de hedefleyeceğiz.” dedi.


     
  Kültür ve Turizm Bakanlığında devir teslim töreni gerçekleştirildi. Bakanlık görevini Numan Kurtulmuş’tan devralan yeni Bakan Mehmet Ersoy, önümüzdeki döneme ilişkin ilk mesajlarını da verdi.


  YENİ BİR KAMPANYA
   
  Turizm sektörünün bir temsilcisi olarak, 2016 yılının ardından turizmde hızlı bir çıkışın yaşanmasını sağlayan Bakanlık ekibine teşekkür eden Bakan Ersoy, hedeflerine ulaşmak için Bakanlığın yanı sıra sektörün bütün temsilcileri ve sektör dışında, turizm bölgelerindeki belediyeler, belediye başkanları, temizlik işçileri, esnaf ile taksiciler de dâhil olmak üzere sektör ve sektör dışındaki bütün vatandaşları kapsayacak yeni bir kampanya yürüteceklerini söyledi.
   
  Türkiye’yi yeni dönemde çok daha iyi günlerin beklediğini vurgulayan Bakan Mehmet Ersoy, törende yaptığı konuşmada şunları kaydetti:
     
  NİTELİKLİ TURİSTİ HEDEFLEYECEĞİZ
   
  “Hedefimiz bu dönemde sadece kişi sayısını arttırmak olmayacak özellikle Türkiye’ye seyahat eden nitelikli turist dediğimiz gelir gurubu yüksek turistleri de hedefleyeceğiz. Yani sadece sayıyı arttırmakla yetinmeyeceğiz. Daha fazla para harcayan konaklama dışı harcaması daha yüksek olan turistleri hedefleyeceğiz.”
   
  TURİZMDE SEFERBERLİKBAŞLATACAĞIZ
   
  “Bu da tek başına Bakanlığımızca yapılan bir çalışma olmayacak. Sektörün bütün temsilcileriyle ve sektör dışında turizm bölgelerindeki belediyeleri, belediye başkanından temizlik işçisine, esnaftan taksicisine sektörü ve sektör dışındaki bütün vatandaşlarımızı da kapsayacak bir kampanya şeklinde olacak, bir seferberlik şeklinde olacak. Herkesi buna inandıracağımızı düşünüyorum bu dönemde. Herkes elinden tutup buna sahip çıkarsa ancak turizm istediğimiz şekilde daha kaliteli, Türkiye’nin hak ettiği gelir seviyesine uygun turistin gelmesini sağlayacak ortamı oluşturmuş oluyoruz. Ben tekrar bütün ekibe teşekkür ediyorum. Yeni dönemde inşallah Türkiye’yi turizm açısından çok daha iyi şeylerin beklediğini düşünüyorum.”
   
  İSTANBUL YENİ DÖNEMDE DE ÖNCELİKLİ OLACAK
   
  Türkiye’nin yönetiminin bundan sonraki süreçte daha etkin ve başarılı olması dileklerini ileten Numan Kurtulmuş ise yaptığı konuşmada, kültür ve turizmin farklı olmakla birlikte birbirlerini besleyen iki alan olduklarını dile getirdi ve görevleri süresince de bir önceki dönemde gerçekleştirilen ‘Kültür Şurası’ sonuçlarının takipçisi olduklarını söyledi.
   
  İstanbul’un yeniden canlandırılması ile ilgili büyük bir çalıştay düzenlediklerini hatırlatan Numan Kurtulmuş, 2019 yılında bitirileceğine vurgu yaptığı İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nin, Türkiye’nin bir prestij meselesi olarak, yeni dönemin önünde duran en önemli projelerden birisi olduğunu kaydetti.
   
  Rami Kışlası ve Kuleli Askeri Lisesi gibi önemli kültürel yatırımların devam ettiğini anlatan Numan Kurtulmuş, Topkapı Sarayı’nda sürdürülmekte olan 25 farklı restorasyon ve kuvvetlendirme çalışmasının da bu dönemde bitirilerek, Sur-i Sultani’yi de içine alacak şekilde, sarayın tarihi yarımadanın en önemli kültür merkezi haline getirileceğini söyledi.
   
  Türkiye’nin turizmdeki hedeflerini yakaladığını ve revize etmek durumunda kaldığını rakamlarla anlatan Numan Kurtulmuş, sektörün önemli meselelerine çözüm getirdiklerinin de altını çizdi


  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 10.07.2018 - 18:30:19 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  BAKANA ÖNERİLERİ YAZALIM SİZDE AKTARINIZ - 11.07.2018 14:28:47
  1*- ACENTELRE OTELLERE AYAKTA KALMALARI İÇİN VERİLEN DESTEK KESİLSİN. 2*- YURT DIŞINDAN MÜŞTERİ GETİRECEK OLAN ACENTE VE TUR OPERATORLERINE REKLAM TANITIM DESTEGI VERILSIN, ORNEK X ACENTESI ALMANYA DAN MUSTERI GETIRECEK VE ORAYA REKLAM VERECEK ISE 1 MILYON EURO REKLAMI ACENTE VERIYORSA DEVLETDE YILDA BIR KEZ OLMAK UZERE O ACENTEYE VERMIS OLDUGU REKLAM KADAR 2.REKLAM VERME HAKKI TANISIN. MAKSIMUM ACENTE BASI 1 MILYON EURO OLSUN.DESTEGI DIREK MUSTERIYE VERMIS OLALIM. MISAFIR CEKMEK ICIN CALISMA YAPALIM? 3*- BAKANLIK OLARAK HER ULKEYE AYRI REKLAM CALISMASI YURUTELIM ORNEK AB ULKELERI ICIN 3 CESIT REKLAM HAZIRLATALIM VE BU REKLAMLARDA O ULKELERIN UNLU FUTBOLCULARI SANATCILARI YER ALSIN. 4*- RUSYA ICINDE AYNI SEY GECERLI OLSUN 5*- ÇİN JAPONYA DAN TURİST GETİRECEK OLAN ACENTELERE YAKIT DESTEGI KISI BASI TURIST DESDEGI VERILEBILIR. 6*- UZAK DOGUDAN ULKEMIZE ILK DEFA ACENTELER ARACILIGIYLA GELECEK OLANLARA KISILERE KISI BASI 50 DOLAR TUR DESTEI VERILEBILIR. BU SAYEDE O ULKEDEN GELECEK OLAN KISILER KISI BASI 50 DOLARLIK GUNLUK TUR ICIN KULLANABILIR. 7*- ANTALYA"YA YENI OTEL TESVIGI VERMEYINIZ LUTFEN. KALITE ARTSIN YENILEME DESTEGI VERIN. PERSONELE EGITIM DESTEGI YABANCI DIL KURSU DESTEGI VERIN. KALITELI PERSONELE YATIRIM YAPSIN DEVLETIMIZ ARTIK. 8*- EXPO 2016 ALANI ICIN SAYIN BAKAN EL ATSIN VE O ALANI DISNEYLAND+3 BIN KISILIK OTEL+3 BIN KISILIK UNIVERSITE EGLENCE MERKEZI HALINE CEVIRSIN. EGLENCE DEN PARA KAZANMAK DAHA KOLAY... 9*- RENT A CAR KANUNU CIKARTILSIN, ULKEMIZDE HALA RENT A CAR FIRMALARI BIR BAKANLIK TARAFINDAN DENETLENMIYOR, YASASI KANUNU YOK, HERKESIN YAPTIGI VE RISK TESKIL EDEN BIR SEKTOR HALINE GELDI. TURKIYE DE RESMI 10.000 RENT A CAR FIRMASI VAR ISE BIR O KADAR DA KACAK VARDIR. DEVLET OLARAN TURSAB GIBI TÜRKİYE OTO KİRALAMACILAR BİRLİĞİ TOKİB KURMALIDIR. KAZA DURUMUNDA ÖLÜMLÜ YARALANMALI DURUMDA NELER YAPILMALIDIR.


  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  Otelciye ve bakanlığa 'kat mülkiyeti' uyarısı: Travmalar yaşanabilir!
  Antalya temmuz ayında 2 milyon ziyaretçi sayısına koşuyor
  TÜRSAB'ın 35 Yöre Temsil Kurulu için seçim süreci başladı
  Helal Akreditasyon Kurumu da Cumhurbaşkanına bağlandı
  'Turizm sektörü ikizime teslim edildi, sektör holding gibi yönetilmeli'
  Üç kuruluş Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlandı
  Tez Tour'un hava yolu iFly'ın müdürü rüşvetten tutuklandı
  Lufthansa ile Ryanair arasında LudaMotion savaşı
  Adnan Oktar'ın turizm şirketleri de varmış
  Mısır, Fransa pazarına da geri döndü
  Turistik otellerde kadınlara zorla fuhuş yaptıran çeteye operasyon
  ATAV 'Perge'de 1001 Gece Masalları' etkinliği düzenledi
  Mete Vardar’dan Mehmet Ersoy açıklaması
  'Maaşını alamayan personel, lüks otelin eşyalarına el koydu' iddiası
  Thomas Cook yeni başkan arayışında
  İzmir'de yapılacak iki fuar için Validen 'acil' kodlu çalışma çağrısı
  Operasyonlarını durduran Natalie'nin hangi ülkede kaç müşterisi var?
  Resort Kongresi'ne bu yıl hangi isimler katılacak?
  Antalya Büyükşehir Belediyesi, o proje için 87 milyon liralık ihale açtı
  Antalya'da 37.7 milyon lira bedelle turizm tesisi yapımı ve kiralama ihalesi
  BODER Başkanı Halil Özyurt'un acı günü
  Almanya'da Türk otellerine dönük rezervasyon isteğinde büyük düşüş
  Alanya'daki muhafazakar otelde 72 kişi zehirlendi
  TUI'nin en çok tatil sattığı ülkeler arasında Türkiye kaçıncı sırada?
  Genel Haber Arşivi
  Bizi Takip Edin
  Facebook Twitter
  Turizm'den PORTRELER
  Turizm'den Portreler
  Ahmet Zeki Apalı kimdir?
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2018  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  Bu yıl Türk turizmciler fiyat arttırabilecek mi?

  Evet, yüzde 20
  Evet, yüzde 10
  Evet, yüzde 5
  Fiyatlar değişmez
  Ücretsiz Abone Olun