Benzer Haberler:
  Ersoy: Hedefimize gidecek planı adım adım hazırlıyoruz
  Bakan Ersoy'dan Rusya pazarı ve ruble açıklaması: İşimize yarar!
  'Bunları yapacak bir bakan adını tarihe altın harflerle yazdırır'
  İstanbullu otelciler Bakan Ersoy'dan ne istedi?
  Bakan Ersoy, AKM inşaatının ne zaman başlayacağını açıkladı
  Bakan Ersoy'dan ABD'nin yaptırım kararına ilişkin açıklama
  İşte Etstur'un başına geçen isim
  Bakan Ersoy Antalya'da: Turizm tek kişiyle olmaz, sektörü bu işe katacağız
  TYD Bakandan bunları istedi: Esnek çalışma, tahsisler, maliyetler...
  Mehmet Ersoy maaşını Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacak

  Mehmet Ersoy görevi devraldı, işte ilk mesajları

  10.07.2018 - 18:30:19  Yeni dönemde öncelikli sektörün turizm olacağını dile getiren Bakan Mehmet Ersoy, “Bu dönemde hedefimiz sadece kişi sayısını arttırmak olmayacak. Özellikle Türkiye’ye seyahat eden, nitelikli turist dediğimiz, gelir grubu yüksek turistleri de hedefleyeceğiz.” dedi.


     
  Kültür ve Turizm Bakanlığında devir teslim töreni gerçekleştirildi. Bakanlık görevini Numan Kurtulmuş’tan devralan yeni Bakan Mehmet Ersoy, önümüzdeki döneme ilişkin ilk mesajlarını da verdi.


  YENİ BİR KAMPANYA
   
  Turizm sektörünün bir temsilcisi olarak, 2016 yılının ardından turizmde hızlı bir çıkışın yaşanmasını sağlayan Bakanlık ekibine teşekkür eden Bakan Ersoy, hedeflerine ulaşmak için Bakanlığın yanı sıra sektörün bütün temsilcileri ve sektör dışında, turizm bölgelerindeki belediyeler, belediye başkanları, temizlik işçileri, esnaf ile taksiciler de dâhil olmak üzere sektör ve sektör dışındaki bütün vatandaşları kapsayacak yeni bir kampanya yürüteceklerini söyledi.
   
  Türkiye’yi yeni dönemde çok daha iyi günlerin beklediğini vurgulayan Bakan Mehmet Ersoy, törende yaptığı konuşmada şunları kaydetti:
     
  NİTELİKLİ TURİSTİ HEDEFLEYECEĞİZ
   
  “Hedefimiz bu dönemde sadece kişi sayısını arttırmak olmayacak özellikle Türkiye’ye seyahat eden nitelikli turist dediğimiz gelir gurubu yüksek turistleri de hedefleyeceğiz. Yani sadece sayıyı arttırmakla yetinmeyeceğiz. Daha fazla para harcayan konaklama dışı harcaması daha yüksek olan turistleri hedefleyeceğiz.”
   
  TURİZMDE SEFERBERLİKBAŞLATACAĞIZ
   
  “Bu da tek başına Bakanlığımızca yapılan bir çalışma olmayacak. Sektörün bütün temsilcileriyle ve sektör dışında turizm bölgelerindeki belediyeleri, belediye başkanından temizlik işçisine, esnaftan taksicisine sektörü ve sektör dışındaki bütün vatandaşlarımızı da kapsayacak bir kampanya şeklinde olacak, bir seferberlik şeklinde olacak. Herkesi buna inandıracağımızı düşünüyorum bu dönemde. Herkes elinden tutup buna sahip çıkarsa ancak turizm istediğimiz şekilde daha kaliteli, Türkiye’nin hak ettiği gelir seviyesine uygun turistin gelmesini sağlayacak ortamı oluşturmuş oluyoruz. Ben tekrar bütün ekibe teşekkür ediyorum. Yeni dönemde inşallah Türkiye’yi turizm açısından çok daha iyi şeylerin beklediğini düşünüyorum.”
   
  İSTANBUL YENİ DÖNEMDE DE ÖNCELİKLİ OLACAK
   
  Türkiye’nin yönetiminin bundan sonraki süreçte daha etkin ve başarılı olması dileklerini ileten Numan Kurtulmuş ise yaptığı konuşmada, kültür ve turizmin farklı olmakla birlikte birbirlerini besleyen iki alan olduklarını dile getirdi ve görevleri süresince de bir önceki dönemde gerçekleştirilen ‘Kültür Şurası’ sonuçlarının takipçisi olduklarını söyledi.
   
  İstanbul’un yeniden canlandırılması ile ilgili büyük bir çalıştay düzenlediklerini hatırlatan Numan Kurtulmuş, 2019 yılında bitirileceğine vurgu yaptığı İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nin, Türkiye’nin bir prestij meselesi olarak, yeni dönemin önünde duran en önemli projelerden birisi olduğunu kaydetti.
   
  Rami Kışlası ve Kuleli Askeri Lisesi gibi önemli kültürel yatırımların devam ettiğini anlatan Numan Kurtulmuş, Topkapı Sarayı’nda sürdürülmekte olan 25 farklı restorasyon ve kuvvetlendirme çalışmasının da bu dönemde bitirilerek, Sur-i Sultani’yi de içine alacak şekilde, sarayın tarihi yarımadanın en önemli kültür merkezi haline getirileceğini söyledi.
   
  Türkiye’nin turizmdeki hedeflerini yakaladığını ve revize etmek durumunda kaldığını rakamlarla anlatan Numan Kurtulmuş, sektörün önemli meselelerine çözüm getirdiklerinin de altını çizdi


  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 10.07.2018 - 18:30:19 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  BAKANA ÖNERİLERİ YAZALIM SİZDE AKTARINIZ - 11.07.2018 14:28:47
  1*- ACENTELRE OTELLERE AYAKTA KALMALARI İÇİN VERİLEN DESTEK KESİLSİN. 2*- YURT DIŞINDAN MÜŞTERİ GETİRECEK OLAN ACENTE VE TUR OPERATORLERINE REKLAM TANITIM DESTEGI VERILSIN, ORNEK X ACENTESI ALMANYA DAN MUSTERI GETIRECEK VE ORAYA REKLAM VERECEK ISE 1 MILYON EURO REKLAMI ACENTE VERIYORSA DEVLETDE YILDA BIR KEZ OLMAK UZERE O ACENTEYE VERMIS OLDUGU REKLAM KADAR 2.REKLAM VERME HAKKI TANISIN. MAKSIMUM ACENTE BASI 1 MILYON EURO OLSUN.DESTEGI DIREK MUSTERIYE VERMIS OLALIM. MISAFIR CEKMEK ICIN CALISMA YAPALIM? 3*- BAKANLIK OLARAK HER ULKEYE AYRI REKLAM CALISMASI YURUTELIM ORNEK AB ULKELERI ICIN 3 CESIT REKLAM HAZIRLATALIM VE BU REKLAMLARDA O ULKELERIN UNLU FUTBOLCULARI SANATCILARI YER ALSIN. 4*- RUSYA ICINDE AYNI SEY GECERLI OLSUN 5*- ÇİN JAPONYA DAN TURİST GETİRECEK OLAN ACENTELERE YAKIT DESTEGI KISI BASI TURIST DESDEGI VERILEBILIR. 6*- UZAK DOGUDAN ULKEMIZE ILK DEFA ACENTELER ARACILIGIYLA GELECEK OLANLARA KISILERE KISI BASI 50 DOLAR TUR DESTEI VERILEBILIR. BU SAYEDE O ULKEDEN GELECEK OLAN KISILER KISI BASI 50 DOLARLIK GUNLUK TUR ICIN KULLANABILIR. 7*- ANTALYA"YA YENI OTEL TESVIGI VERMEYINIZ LUTFEN. KALITE ARTSIN YENILEME DESTEGI VERIN. PERSONELE EGITIM DESTEGI YABANCI DIL KURSU DESTEGI VERIN. KALITELI PERSONELE YATIRIM YAPSIN DEVLETIMIZ ARTIK. 8*- EXPO 2016 ALANI ICIN SAYIN BAKAN EL ATSIN VE O ALANI DISNEYLAND+3 BIN KISILIK OTEL+3 BIN KISILIK UNIVERSITE EGLENCE MERKEZI HALINE CEVIRSIN. EGLENCE DEN PARA KAZANMAK DAHA KOLAY... 9*- RENT A CAR KANUNU CIKARTILSIN, ULKEMIZDE HALA RENT A CAR FIRMALARI BIR BAKANLIK TARAFINDAN DENETLENMIYOR, YASASI KANUNU YOK, HERKESIN YAPTIGI VE RISK TESKIL EDEN BIR SEKTOR HALINE GELDI. TURKIYE DE RESMI 10.000 RENT A CAR FIRMASI VAR ISE BIR O KADAR DA KACAK VARDIR. DEVLET OLARAN TURSAB GIBI TÜRKİYE OTO KİRALAMACILAR BİRLİĞİ TOKİB KURMALIDIR. KAZA DURUMUNDA ÖLÜMLÜ YARALANMALI DURUMDA NELER YAPILMALIDIR.
  Bayram Dökmeci - 14.07.2018 22:10:47
  Mehmet Ersoy yanlış bir seçim. Şimdi nedenini merak ediyorsunuzdur. Peki sizi aydınlatayım, ETS yurt içinde operasyon yapan bir firma. Türk turistlere yurt içi tatil paketleri satıyor. Bu bizi ilgilendirmiyor. ETS aynı zamanda Türk turistler yurt dışı tatil satıyor uçaklı gemili her neyse işte, e buda bizi ilgilendirmiyor. Neden? Çünkü biz buna Outgoing diyoruz. Yani Türk turistler dışarı çıkıyor ve paralarını yabancı ülkelerde harcıyor. Ama bize dış pazarlardan Türkiye"ye gelen turistler gerekiyor, doğru mu? Tabi ki evet. Yurt dışından Türkiye"ye operasyona Incoming diyoruz. Bildiğim kadarıyla ETS"nin Incoming tecrübesi yok. Mehmet Ersoy Incomingci değil ve yurt dışını zan ediyorum benim kadar bilmez.


  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  Almanya seyahat pazarı temmuz ayında da büyümeye devam etti
  Türk Hava Yolları'nın 'Uğur Cebeci' hassasiyeti: Titizlikle...
  Rusya'daki tur operatörü sayısı beş yılda dörtte bire düştü
  Moody's Türkiye'nin kredi notunu düşürdü
  'Rusya'da Türkiye turları iptal ediliyor' haberlerinin arkasında ne var?
  Alman turizminin başındaki isimden Türkiye açıklaması: Hiçbir gerekçe yok
  İngiliz turist İspanya tatilinden şikayetçi: Çok fazla İspanyol vardı!
  Intravel, 20 Temmuz'da operasyonu durdurdu, 15 Ağustos'ta iflas etti
  Katar'dan geleceği belirtilen 15 milyar dolar, nerelere yatırılacak?
  Trump: Türkiye ile ilişkileri azaltacağız!
  Rusya'da ağustos ayı Türkiye rezervasyonları neden düştü?
  'Oteller, işletme kasasına veya devletin varlığına giren parayı çöpe atıyor'
  Alman tur operatörleri 2019 programlarını satışa açtı
  ABD'den Türk Hava Yolları'na tehdit!
  Rusya'da Türkiye paket turları sonbaharda ne kadar olacak?
  'Duayen turizmci'den 'bu adaları kumar adası yapalım' teklifi
  Rusya resmi pasaportlara ve iş adamlarına vizeyi kaldırıyor
  Ne Calista Tur'a ne otellere ulaşılabiliyor, yüzlerce tatilci mağdur
  Alman turizm portalı böyle yazdı: Türk otelcinin başına talih kuşu kondu
  Calista Tur mağdurlarına ilişkin TÜRSAB'dan açıklama: Yasa yetersiz
  THY, İstanbul-Birmingham seferlerini iki katına çıkarıyor
  Bursa'da tur otobüsü kazası: Bir ölü, 3'ü ağır 38 yaralı var
  AKTOB'dan Antalyaspor için destek kampanyası
  Antalya-Kepez'de bulunan tesisler 10 yıllığına kiraya verilecek
  Genel Haber Arşivi
  Bizi Takip Edin
  Facebook Twitter
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2018  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  2018 yılında Türkiye'ye gelen turist profilini nasıl buluyorsunuz?

  Geçtiğimiz yıllarla aynı
  Alt gelir grubunun ağırlığı artıyor
  Daha varlıklı turistler geliyor
  Ücretsiz Abone Olun