İşte otelcilikteki 5 dijital pazarlama trendi

İşte otelcilikteki 5 dijital pazarlama trendi
Marka değerinizi, marka bilinirliğinizi ve gelirlerinizi artırmanın en efektif yolunun dijital pazarlamadan geçtiğini artık hepimiz biliyoruz. Siz de 2018 yılında markanızın geleceği için dijital pazarlamaya vakit ve nakit ayırın. İşte size yol haritanız:


1. Büyük Veri Yönetimi

Büyük datanın en kolay elde edileceği sektör sanoyorum konaklama sektörüdür. Misafir yorumları, anketler, sosyal medya dataları, misafir alışkanlıkları, doğum günü, evlilik yıldönümü, alerji, tercih edilen oda tipleri...daha sayabileceğimiz yüzlerce bilgi şu an elinizde ve yönetilmeyi bekliyor. Böylelikle büyük veri size büyük resmi de gösterecektir. Dilerseniz hizmetlerinizi iyileştirin, tüketicinize göre uyarlayın, zayıf ve güçlü yönlerinizi tespit edin, rakiplerinizi analiz edin, eyleme geçin! CRM’in yorum sitelerini cevaplamaktan ibaret sanmayın. Bir CRM programı edinin.2. Web Sitesi Yönetimi

Web siteniz markanızın ilk intibada kalite algısı yaratacak ve karar sonrasında satın almanın gerçekleşeceği bir platform haline getirin. Arama motorlarında görünür ve kolay bulunur olabilmek için (SEO) - arama motorlarında optimize olun. Arama motorlarıyla dost içerikler oluşturun, her cihazla uyumlu çalışmasını sağlayın. Mobil teknolojiyle uyum sağlayın. Ürün ve hizmetinize göre özelleştirilebilir Online Rezervasyon Modülü entegre edin. Kampanyalar düzenleyin, stratejiler üretin. Sosyal ve güncellenebilir bir web siteniz olsun. Dilerseniz dış pazarlarda Tur operatörlerinin fiyatlarının güncel bir şekilde yer alabileceğini, gerekiyorsa onları web sitenizde destekleyebileceğinizi unutmayın.

3. 360° Sanal Gerçeklik

Sosyal medyada ve web sitenizdeki canlı yayınlarda 360° sanal gerçekliğin gücünü kullanın, hedef kitlenize daha doğal, filtresiz, otelinizin tüm gerçekliği ile markanızı tanıtın. Facebook reklamlarında 360° sanal görsellerin video ve 2 boyut fotoğraflara göre daha az maliyet oluşturduğunu biliyor muydunuz?

4. Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimini öncelikle iletişim kanalınız olarak kullanın. Sosyal medya kanallarının algoritması gereği günlük içerikler paylaşın, ara vermeyin. Reklam ile gelen nicelikli kitleden çok organik, nitelikli kitleye güvenin. Çok takipçi tabiki önemlidir ancak bu takipçiler ürün ve hizmetlerinizi satın alacak güçte olmalıdır, aksi taktirde niteliksiz kitle gerçek alıcının önüne geçecektir. Sayfa büyümesi yerine gönderilerin daha görünür olması için gönderi reklamlarını öneriyoruz. Konuşan bir kitle oluşturun, onları marka temsilciniz haline dönüştürün. Web sitenize link vererek trafik gönderin. Satınalma gerçekleşmese bile arama motorlarında sıralamanız yükselecektir. Hikayenizi anlatan, misafir görüşlerini sunan kısa ve öz videolar paylaşın. Özgün ve şeffaf olun.

5. Online İtibar Yönetimi

Tüketicinizi dinleyin, onları yetkili birsinin dinlediğini farkettirin. Negatif yorum yazmış olsalar bile yetkiliye ulaşmak onları memnun ve ikna edecektir. Pozitif yorum yazanlara bile basma kalıp olmayacak şekilde geri dönüşler marakaya bağlılığı artıracaktır. İlk defa yorumlarınızı okuyanlar güven içerisinde markanızı tercih edeceklerdir. Misafirlerinizin ürettikleri içerikler en değerli içeriklerdir. Online itibar yönetimi için araçlar kullanın, ölçün, analz edin, kıyaslayın. Anketlerinizin daha çok değerlendirilmesi ve yönetilebilir dataya dönüşmesi için online misafir memnuniyet anket çözümlerini kullanın, semantik analiz özelliği sayesinde verilerinizi otomatik sınıflandırın.

Murat Gencer | Webius Digital


Bu Haber 26.12.2017 - 15:58:51 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
 • Nahit Kara - 28.12.2017 - 04:07

  Bu beş trend doğru uygulandığı taktirde özellikle Antalya gibi rekabetin güçlü olduğu pazarlarda çok ciddi pozitif etkiler yaratır.Müthiş bir yazı olmuş Murat Bey. Elinize sağlık.

 • Murat Gencer - 27.12.2017 - 04:29

  Nuri Köksal adlı ""fake"" kullanıcı, roman yazamadığımız ve uzun yazıların okuma oranı düşük olduğu için bu şekilde kendimizi ifade edebildik. Size iki önerim olacak. Birincisi ofisimize buyrun sizi ikna edelim. İkincisi daha iyisini siz yazın biz çekilelim :)

 • Asım Bütüney - 27.12.2017 - 03:21

  Elinize sağlık, patronlar bir anlamadı gitti

 • ahmet yemez - 27.12.2017 - 09:35

  Bir de bu sanal ortam ve web sitesi yapan firmalarin yaptigi sahtekarliklar , musteri listesi calmalar , mail serverina yon vererek gelen mailleri kendi serverlarina yonlendirip musteri calmalar , işi getiren basit webciye komisyon verip bunu musteri fiyatina eklemeler vs vs ..bunlari da yazarsaniz neden kısa zamanda otelicinin sanal servis saglayicilari ve web cilerden bıktıgını anlarsınız

 • nuri köksal - 26.12.2017 - 10:55

  çok basit ve sığ bir yazı olmuş. ikna edici değil.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.