Orhan Sancar

Haziran’da oteller dolu ama sorunlar bitmiyor

Haziran`ın ilk 20 gunu Antalya otelleri %100`e varan doluluklar ile geçecek AMA...

Rus pazarında haziran dönemi satışları, erken rezervasyonun cazip indirimleri, okulların kapandığı ilk haftalar olması ve aylar önce yapılan rezervasyonlar nedeniyle dolu gidiyor. Haziran'ın ilk 20 günü Antalya otelleri %100`e varan doluluklar ile geçecek.

Ancak otobüs kazası ile zedelenen imajımız, şimdi de aşırı doluluklar (overbooking) nedeniyle bir kez daha sorgulanıyor. Rus misafirler tanımadıkları kişilerle aynı odalarda birleştiriliyor veya akşama kadar otel lobilerinde bekletiliyor.

Yani bir anlamda oteller kötü geçen son iki sezonun acısını suçu olmayan Rus turistlerden çıkartıyor. Halbuki son yıllarda açılan 5 yıldızlı oteller ve yükselen servis kalitemiz ile iyi bir imaj yakalamış ve rakiplerimizi geride bırakmıştık. Ama aşırı hırs ve daha cok geceleme yapma hedefi, otellerin shorta girerek imaj zedelenmesine yol açıyor. Daha şimdiden internet sayfalarında, blog ve forumlarda bu sorunlar Rus misafirler tarafindan tartışılmaya başlandı ve Antalya`ya gidecekler uyarıldı.

Tasvip etmedigimiz bu uygulamalar, pek iç açıcı gözükmeyen temmuz ve ağustos satışlarını ve doluluklarını etkileyebilir.
 


Bu Makale 08.06.2010 - 13:29:53 tarihinde eklendi.


Kullanıcı Yorumları
  • mustafa ayhan gökberk 10.06.2010 - 01:53

    Çok doğru

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.