Selçuk Bugay: Turizmciler için euro dolardan daha istikrarlı

Selçuk Bugay: Turizmciler için euro dolardan daha istikrarlı
Coral Travel Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Bugay, Türk ve Rus turizmcilerin ödemelerde dolardan euroya geçmesine karşı olmadıklarını belirterek, euronun daha istikrarlı olduğunun altını çizdi.

Uzun yıllardır Rusya’da turizm sektöründe faaliyet gösteren Bugay, yaptığı açıklamada “Türkiye’deki pek çok otelci zaten dolardan euroya geçiyor. Bu para birimlerinin kurları paralel olarak değişmekte, ancak euro sıçramalarının dolar kadar aktif olmadığı belirtiliyor. Bu nedenle, euro daha istikrarlı bir döviz olarak algılanıyor” dedi.

Gazetem.Ru'da yer alan habere göre Bugay, Türkiye’de Rusya pazarının euroya aktarılması konusunun uzun süredir konuşulduğunu belirterek, “Biz buna karşı değiliz. Ancak, bu rakamların aynı kalacağı anlamına gelmiyor ve onlara bir euro işareti eklenecek” dedi.

Böyle bir inisiyatifin sadece otelcilerden gelmediğini, genel bir fikir olduğuna dikkat çeken Bugay, bazı otellerin geçtiğimiz yıl euro cinsinden hesaplara geçtiğini hatırlattı.Bu Haber 22.10.2018 - 10:07:28 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.