Küresel turizm verilerinde bir ilk!

Küresel turizm verilerinde bir ilk!
Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü'nün yayınladığı Dünya Turizm Barometresi raporuna göre, temmuz ve ağustos aylarında uluslararası seyahatçi sayısı ilk kez 300 milyonu aştı.


TurizmGüncel - Dış Haberler

BMDTÖ'nün hazırladığı Dünya Turizm Barometresi raporuna göre, temmuz ve ağustos aylarındaki uluslararası seyahatçi sayısı ilk kez 300 milyonu aştı.Pek çok destinasyonda çift haneli seyahatçi artışı kaydedildiği belirtilen raporda öne çıkan noktalar şöyle:

8 AYDA 901 BİR MİLYON İNSAN SEYAHAT ETTİ

*Ocak-ağustos arasındaki 8 aylık dönemde 901 milyon kişi uluslararası seyahate çıktı. Bu sayı, bir önceki yılın aynı döneminden 56 milyon daha fazla.

*Bu dönemde yakalanan ziyaretçi artışı oranı yüzde 7 olarak ölçüldü. Bu verilere göre, küresel turizm 8 yıldır aralıksız büyüyor.

*Büyüme oranları Afrika'da yüzde 9, Avrupa'da yüzde 8, Asya Pasifik'te yüzde 6, Orta Doğu'da yüzde 5 ve Amerika'da yüzde 3.

*En büyük ilk 10 kaynak pazardaki büyüme rakamları ise şu şekilde:

*Çin: yüzde 19, Güney Kore: yüzde 12, ABD: yüzde 8, Kanada: yüzde 7. Almanya, İngiltere, Avusturya, Hong Kong, Avusturya ve İtalya'daki büyüme ise yüzde 3 ile 5 arasında değişti.

Bu Haber 07.11.2017 - 14:01:43 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.