Zeynep Nili Bozatlı Bakır

Seyahat için Mobil Çözümler

Dünyada seyahat eden milyonlarca kişi zamanla yarışıyor.

Dünyada seyahat eden milyonlarca kişi zamanla yarışıyor. Hayatlarını kolaylaştırmak, zamanını doğru kullanmak ve en doğru ve güncel bilgiye ulaşmak için Mobil Çözümler yolcunun dostu !

Uçuş planlama, uçuş rezervasyonları, iniş-kalkış saat takibi, otel rezervasyonları, restoran rezervasyonları, şehir rehberleri, restoran rehberleri, gibi çok önemli seyahat bilgilerini artık seyahat edenler iPhone, iPad, iPod Touch, Blackberry, Nokia, Android, Palm OS ‘lerine indirdikleri uygulamalar (App) sayesinde hızlıca ulaşabiliyor.


Çok seyahat edenlerin hangi an neye ihtiyaçları olabileceği gerçekten hiç hesaplanamaz, dolayısıyla elinizdeki mobil cihazı öyle bir donatın ki, her duruma hazırlıklı olun ! Binlerce seyahat app’leri içerisinde ihtiyaçlarınıza ve alışkanlıklarınıza uygun olacak app’leri bulmak bazen zaman alabiliyor.

En kullanışlı ve tercih edilen App‘leri sizin için araştırdım …Turkcell Seyahat (turkcell.com)

Benim özellikle çok keyifle kullandığım ve hayatımı kolaylaştıran, Turkcell’in abonelerine ücretsiz sağladığı bir mobil çözüm olan Turkcell Seyahat iPhone, Blackberry, Nokia ve HTC cihazlarına indirilebiliyor. Yurt içi uçak rezervasyonu, kredi kartı ile bilet satın alma, online check-in, uçuş bilgileri, mil puan sorgulama, hava durumu, döviz çevirici çözümlerini sunmaktadır.

Mobiata (mobiata.com)

New York Times, CNN, Washington Post, PC Magazine bu firmanın apps’lerinden övgüyle bahseden medya dev’lerinden sadece bir kaçı. Mobiata’nın bir çok mobil seyahat çözümü var; uçak detayları, boarding detayları, uçuş ücret karşılaştırmaları, otel bilgileri ve rezervasyon gibi bir çok farklı fonksiyon sunan apps’ler bulunmaktadır. iPhone, iPad, Blackberry, Android, Palm OS için indirilebiliyor. Bunlardan bir kaçı :Flightboard    : Uçak kalkış saatlerini anlık olarak cihazınıza yansıtıyor

Farecompare             : Dünya’da 500’un üzerinde havayolunun fiyatlarını sunuyor, karşılaştırıyor

Flighttrack     : Uçak statüleri, radar’dan hava durumları, güzergah haritaları sunuyor

Hotelpal          : Otel bilgileri, fiyatları, müsaitlikleri ve rezervasyon seçenekleri sunuyor

Stayhip           : Dünya’da bulunan butik otellere rezervasyon seçenekleri sunuyor

Tripdeck         : Seyahatinizin yol kılavuzu, programınızı listeliyor, size ajanda görevi sunuyor

Worldmate (worldmate.com)

Özel seyahat asistanınız olarak hayatınızı kolaylaştıran bu mobil çözüm uçuş bilgileriniz, araç kiralama bilgileriniz, restoran rezervasyonlarınız, toplantılarınızın hepsini harmanlayarak sizin seyahat ajandanız görevini görüyor. iPhone, Blackberry, Nokia için indirilebiliyor.

Fastbooking (fastbooking.com)

iPhone için ücretsiz olan bu app tüm dünyada otel müsaitliği ve otel rezervasyon seçeneklerini gerçek zamanda sunuyor. Ayrıca, son dakika fırsatları ve promosyonları sunmaktadır.

Zagat To Go (mobile.zagat.com)

40,000’in üzerinde mekan için Zagat Özel Puanlama ve Bilgi sunan, GPS ile mekanları bulma, en sevilenler listesi oluşturma gibi özellikleri bulunan bu app restoran, gece klüpleri ve otelleri listelemektedir. iPhone, iPad, Blackberry, Android, Palm OS için indirilebiliyor.My Travel Log (itunes.com)

iPhone app olan My Travel Log, seyahatinizin detaylarını ve destinasyon bilgilerini rahatça kayıt altında tutabileceğiniz bir çözüm sunmaktadır.

Postcard App (itunes.com)

iPhone, iPad ve iPod Touch için uygun olan Postcard App aracılığıyla dijital kartpostallar üreterek  gönderebiliyorsunuz. Bulunduğunuz yeri harita üzerinde gösteren kartpostala özel notunuzu ekleyip e-mail edebiliyorsunuz.Frommers Travel Tool (itunes.com)

iPhone, iPad ve iPod Touch için uygun olan Frommers Travel Tool, seyahatleri kolaylaştırmak için bir çok farklı çözüm sunmaktadır. Bunların arasında; şehir rehberleri, bahşiş hesaplayıcı, döviz çevirici, dünya saatleri gibi bilgileri sunmaktadır.

Seyahat planlama için mobil çözümler kesinlikle çok bilinçli seyahatçiler yaratıyor. Turizm ürünlerinin tamamı da her an pazarlama’ya açık tek tuş ile kullanıcıların elinin altında bulunuyor.

Mobil dünya bambaşka bir dünya !

 

Bu Makale 13.12.2010 - 14:21:46 tarihinde eklendi.


Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.