email@adres.com

Pazarlama Sanatı

Dünya’da pazarlama trendleri o kadar hızlı ilerliyor ki devamlı güncel kalmak ve takipte olmak gerekiyor !

Bu köşede bulacağınız uluslararası ve yerel pazarlama trendlerini, ister 5 odalı bir butik otele, ister 500 odalı bir tatil köyüne uyarlayabileceksiniz. Bunun yanında destinasyon pazarlaması, bölge pazarlaması, ülke pazarlaması gibi bir çok detaylı konuyu da inceliyor olacağız.

Otellerde pazarlama faaliyetleri potansiyel misafir portföyünüzü belirlemek, mevcut misafir potansiyelini elinizde tutmak ve mevcut misafir portföyüyle ilişkilerinizi geliştirmek için sadece gelip geçici bir unsur değil, dikkatli yönetilmesi gereken bir sanattır. Bu sanat önce misafirinizi sonra da sizi mutlu etmeli!

Pazarlama; yenilikçiliğe, fikir üretimine ve yaratıcılığa dayanan bir sanattır. Pazarlama eğer bilinçsizce yönetilirse, markanıza ve ürününüze zarar verebilir. Pazarlama faaliyetlerinden en iyi sonucu elde edebilmek için öncelikle markanızı ve ürününüzü çok iyi tanımanız gerekiyor ardından hedef pazarınızı doğru belirlemeniz gerekiyor.

Pazarlama, ürünün satışı  öncesi başlamaktadır ve ürünü sattıktan sonra devam etmektedir. Pazarlamanın tüm faaliyetleri hem satışı hem de ürünün imajını direk etkilemektedir. Turizm ve otelcilikte çok şanslıyız ki, pazarlayabileceğimiz çok keyifli ürünlerimiz var!

Teknolojideki dinamik gelişmeler ile birlikte sadece turizm ve otelcilikte değil, tüm sektörlerde pazarlama faaliyetleri çok yaratıcı olmaya başladı. Artan bilinç ve ilgi ile birlikte pazarlama ve promosyon faaliyetleri de arttı.

Sizlerle keyifli bir serüvene başlayacağız ve Pazarlama Sanatının turizm ve otelcilik üzerindeki etkilerini, farklı pazarlama yöntemlerini, dünya trendlerini, yeni pazarlama tekniklerini, websitesi yönetimi, ajans ilişkileri yönetimi, imaj yönetimi, medya ilişkileri yönetimi, vb birçok konuyu keyifle takip edeceğiz.

Bu köşe keyif dolu, bilgi dolu, heyecan dolu olacak!

Zeynep Nili Bozatli
zeynep.bozatli@bozatli.com


ZEYNEP NİLİ BOZATLI KİMDİR?

8 Ağustos, 1982’de Seattle Washington, ABD’de doğan Zeynep Nili Bozatlı, ilk öğrenimini bu ülkede, orta öğrenimini ise Türkiye’de tamamladı. Ağustos ’99 – Mayıs ’03 yılları arasında Washington DC’de bulunan The George Washington University’de hem Uluslararası İşletme hem de Ekonomi eğitimlerini tamamlayarak çifte diploma sahibi oldu.

Bozatlı’nın profesyonel yaşamını ise kendi cümleleriyle nakledelim:

“İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite yılları boyunca aile şirketimizde katıldığım toplantılar, sattığım halılar ve süpürdüğüm yerler sayesinde Mayıs ‘03’de üniversiteden yüksek iftiharla mezun olduğumda, gerçek dünyaya hazırdım! Haziran ‘03’den beri Türkiye’de iş hayatında faal bir görev alarak Bozatlı International bünyesinde bir çok görevde faal rol aldım. Şu anda Bozatlı International grubuna bağlı Turizm ve Otel Yatırımları ve Otel İşletmeciliği alanında– Satınalma / Satış ve Pazarlama Direktörlüğü yapıyorum.” 

Bu Makale 07.03.2010 - 19:09:28 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.