Tatil köyünün sitesini kopyaladı, muhabire küfür yağdırdı

Tatil köyünün sitesini kopyaladı, muhabire küfür yağdırdı

Bodrum'da bir tatil köyünün web sitesini kopyalayarak vatandaşları dolandırdığı öne sürülen kişilerin, mahkeme kararına rağmen site üzeriden satış yapmaya devam ettikleri ve konuyu araştıran muhabire küfür yağdırdığı belirtildi.


Otellerin ve tatil köylerinin web sitesini kopyalayarak vatandaşı dolandıran kişilerin, mahkeme kararına rağmen söz konusu site üzerinden satış yapmaya devam ettikleri belirtiliyor.

5 bin 900 liraya fiyat çıkardı

Milliyet'ten Cihat Aslan'ın haberine göre, Bodrum Yalıçiftlik’teki bir otelin internet sitesini bire bir taklit eden dolandırıcıların açtığı site, mahkemenin erişim engeli kararına karşı kapatılmadı. Muhabirin tatil için iletişime geçtiği dolandırıcıların, dört günlük konaklama için 5 bin 900 TL’lik fatura çıkardığı kaydedildi.

''Beni s... diye dilekçe doldurun''

Haklarında açılmış dava bulunduğunun ve sitenin sahte olduğunun hatırlatılması üzerine dolandırıcıların, “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Siz belli ki kıllanmışsınız. Paranızı da almışız. Hiç tatile gidip mağdur olmanıza gerek yok. Hangi şehirdeyseniz ilk nöbetçi savcılığa gidin. Beni s... (küfür ediyor) diye bir dilekçe doldurun” diyerek küfürler yağdırdığı belirtildi.

Mahkeme sitenin erişime engellenmesine karar vermiş

Bodrum Yalıçiftlik’te bulunan ‘S.....’ isimli oteldi. ‘S...’ adlı otelin internet sitesini kopyalayan dolandırıcılar, vatandaşların kredi kartlarından para çekmiş, sitesi kopyalanan otelin yönetimi, sitenin kapatılması için savcılığa başvurmuştu. Savcılık da, sulh ceza hakimliğinden sitenin kapatılması için talepte bulunmuştu. Ancak mahkeme, hiçbir mağdurun suç duyurusunda bulunmadığını belirterek ilk başta talebi reddetmiş, ardından otel yönetiminin mağdurlardan suç duyurusunda bulunmalarını istemesi üzerine sahte sitenin erişime kapatılmasına karar vermişti.Bu Haber 29.08.2020 - 10:40:27 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.