Bodrum bu sefer 'gelmeyin, dayanamayız' dedi

Bodrum bu sefer 'gelmeyin, dayanamayız' dedi

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, "Tüm Türkiye'yi uyarıyorum yeterli sağlık önlemlerimiz ve ekipmanlarımız yok, Bodrum'a gelmeyin sağlık ortamı olarak kaldığınız yere oranla daha güvende değilsiniz, bizim hizmetlerimiz kendimize yetmiyor, nüfus artışı tehlike ve risk boyutlarını arttırmaktan başka bir işe yaramaz"


Koronavirüsle ilgili alınan ve alınacak önlemlerle ilgili basın toplantısı düzenleyen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum’da yiyecek pazarlarının hijyen tedbiri alındığını, giyim pazarının ise kapatıldığını söyledi. Zorunlu olmayanların evlerinden çıkmamalarını, acil işi olmayanların 15 gün belediyeye gelmemesini isteyen Ahmet Aras, açık alanda satılan yiyeceklerin de yasaklandığını açıkladı.

''Bodrum'a gelmeyin''

Son günlerde Bodrum’a Türkiye’nin çeşitli illerinden akın akın gelenler olduğunu belirten Aras, ''Tüm Türkiye’yi, vatandaşlarımızı uyarıyorum. Bodrum’a gelmeyin evinizde kalın. Buraya gelenler geldikleri yerden daha güvende değiller. Biz kışlık nüfusumuza bile tedbir almakta zorlanıyoruz. Örneğin sadece 17 yoğun bakım ünitesi yatağımız var bu şu anda bile yeterli olmuyor. Belediye ve sağlık nüfusumuz kışlık nüfusa göre , Bodrum’a gelenler asla yeterli sağlık hizmeti alacaklarını düşünmesinler kesinlikle geldikleri yerdekinden daha güvende olamazlar bu nedenle kesinlikle Bodrum’ a gelmeyin diyorum'' açıkladı.Bu Haber 17.03.2020 - 19:11:17 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • TURİZM - 18.03.2020 - 05:29

    BODRUM a gelmeyin demek bence çok da doğrul olmamış.Çünkü BODRUM a bu mevsimde gidecek olanlar ya yazlık evleri BODRUM da olan lar yada BODRUM u çok seven ve BODRUM u çok iyi bilen insanlardır.BODRUM da sadece 17 Yoğun Bakım Ünitesi olması Türkiye gerçeğinin bir parçası yani oran olarak Türkiye nin bir çok il ve ilçesinde de durum çok farklı değildir.BODRUM a gitmek isteyen yazlıkçılar bu sefer Gece hayatı ve Restaurantlar ve çarşılar için gitmiyecek sadece apartmanlardan kurtulup ,yazlık evlerinde bol oksijenli havayı koklayıp belki bahçelerinde çiçeklerle uğraşmak isteyen ve büyük şehir stresinden kaçan yazlıkçılar olacaktır.Anlamaya çalıştığım Sayın Başkan BODRUM a gelmeyin demekle BODRUM da yaşayan halkı mı yoksa gelecek olan insanlarımı düşünerek bu telkin de bulundu.Yerel yöneticilerimizin daha dikkatli ve özenli yorumlarda bulunması dileğiyle.BODRUM da şu an için istenmeyenler arzu ederseniz DİDİM e gelebilirsiniz belki burda da çok yoğun bakım ünitesi yok ama Devlet Hastanemiz iyidir ve Büyük Şehirlere yakındır DİDİM.İnşallah BODRUM,yada DİDİM Yada Türkiyenin başka bir noktasında YOĞUN BAKIM ÜNİTELERİNE gerek olmadan sağlıklı ve güzel günler dileğiyle.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.