Kadınlar giderek seyahatte kendini daha az güvende hissediyor

Kadınlar giderek seyahatte kendini daha az güvende hissediyor
Yapılan son araştırma, kadınların yüzde 45'inin bundan 5 yıl öncesine kıyasla seyahatte kendini daha az güvende hissettiğini ortaya koydu.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Seyahat sigortası ve asistanlık hizmetleri konusunda hizmet veren AIG tarafından yapılan son araştırmaya göre, seyahate çıkan kadınların yüzde 45'i 5 yıl öncesine kıyasla kendini seyahatte daha güvensiz hissediyor.Yapılan araştırmada altı çizilen noktalar şöyle:

*Araştırmaya katılanların 3'te 2'si 2018 yılında yurt içinde veya yurt dışında bir yerlere seyahat etmeyi planlıyor.

*Katılımcıların yüzde 63'ü, seyahatlerinde her zamn veya sık sık güvenlik konusunu düşündüğünü belirtiyor.

*Kadınların seyahatte başlarına gelmesinden en çok korktukları şeyler ise, yan kesicilik/çanta kapma (yüzde 93), kredi kartı dolandırıcılığı (yüzde 86), Kimlik bilgilerinin çalınması (yüzde 63) ve taksi dolandırıcılığı (yüzde 62) olarak sıralandı.

*Seyahate çıkan kadınların en çok aldığı güvenlik önlemleri ise, yüzde 93 ile seyahat planını bir arkadaşı veya ailesiyle paylaşma ve yüzde 87 ile seyahat sigortası, acil durum seyahat sigortası, acil durum seyahat tahliyesi alma olarak belirlendi.

*Kadınlar seyahat edecekleri yeri belirlerken, en çok güvenliği ön planda tutuyor.
   
*Kendini seyahatte güvende hissetmeyen kadınların yüzde 36'sı yardım için otel personelini, yüzde 33'ü ise polisi arıyor.
   
*İş seyahatine çıkan kadınların yüzde 84'ü ise, iş verenlerinin seyahat sigortası sağlamadığını ya da bundan haberdar olmadığını belirtiyor.
Bu Haber 17.05.2018 - 15:16:47 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.