Yunanistan'a 400 milyon euroluk dev turizm yatırımı

Yunanistan'a 400 milyon euroluk dev turizm yatırımı
Konaklama sektörü konusunda uzmanlaşmış bir yatırım ve iş geliştirme şirketi Dolphin Capital, 400 milyon euro yatırımla Yunanistan'a dev bir turizm tesisi yapıyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Stratejik turizm yatırımı lisansı verildi

Dolphin Capital, Yunanistan'ın Mora Yarımadası'nın Argolida bölgesine 400 milyon euroyu aşkın bir yatırımla dev bi turizm tesisi yapmak için temel attı. Söz konusu yatırım, Yunanistan tarihinde 'stratejik turizm yatırımı' lisansın ilk yatırım olma özelliğine sahip. Bu sayede şirket, bürokrasinin hiçbir kademesine takılmadan 15 günlük bir sürede yapı izin belgelerini aldı.

yunanistan

En hızlı inşaat ruhsatı verilen proje

Tesisin temel atma törenine, Yunanistan Kalkınma Bakanı Adonis Georgiadis ve Yunanistan Turizm Bakanı Harry Theoharis de katıldı. Törende konuşan Adonis Georgiadis, söz konusu projenin son yıllarda en hızlı inşaat ruhsatı alan yatırım olduğunu söyledi.

Yunanistan Turizm Bakanı Harry Theoharis ise, ''12 ay turist çekecek olan bu tip yatırımlar stratejik turizm planlamamızın merkezinde bulunuyor. Bu yatırım, bir destinasyon olma noktasında Kileda'ya çok şey kazandıracak. Hükümet olan gelen her turizm yatırımını destekleyeceğiz.'' açıklamasında bulundu.

yunanistan2

Tesiste neler bulunacak?

Toplam 235 hektar alan üzerine kurulacak Kilada Hills Golf Resort isimli tesiste bir adet 5 yıldızlı otel, 18 delikli golf sahası, bir adet golf kulübü, bir adet beach club, lüks tatil rezidansları ve bir de atletizm merkezi bulunacağı açıklandı.Bu Haber 22.06.2020 - 15:02:09 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.