Kaan Namlıcı açıkladı: Dört lüks otel yatırımı daha yapacağız

Kaan Namlıcı açıkladı: Dört lüks otel yatırımı daha yapacağız

Venue International kurucusu Kaan Namlıcı 3’ü Türkiye’de 1’i da Almanya’da olmak üzere 4 lüks otel yatırımı yaptıklarını açıkladı.


Türkiye’de cadde mağazacılığı portföyü 250 milyon dolara ulaşan ve kurumsal kiracıları arasında Chanel, Zara, Vakko, H&M, Starbucks, MAC gibi markalar bulunan Venue International, Vakko ile girdiği lüks otel yatırımlarına yeni markalarla devam ediyor.

Dünya Gazetesi’nden Nurdoğan Arslan Ergün’ün haberine göre, şirketin bu yıl içerisinde 4 lüks otel yatırımı olacak. Venue International’ın kurucusu Kaan Namlıcı, Türkiye’nin lüks pazarda hızlı bir yükselişe geçtiğini söyledi.

“Türkiye’nin ilk Moxy oteli olacak”

Venue’nün iddialı olduğu bir diğer alan ise turizm. İlk olarak yüzde 50 ortaklıkla Nişantaşı’ndaki Vakko Hotels’i açan Venue International bir süre önce Beyoğlu’nun ikonik binası Afrika Han’ı satın aldı. Venue bu noktada Marriott ile iş birliği içerisinde.

Şirket, global otel markası Moxy’i Türkiye’ye ilk kez getirmeye hazırlanıyor. Otelin 2025 başında faaliyete geçmesi planlanıyor. Beyoğlu’nun 3 büyük hanından biri olan tarihi Afrika Han’ı satın aldıklarını ve 70 milyon dolarlık yatırımla deneyim oteli yapacaklarını kaydeden Namlıcı, “Afrika Han Türkiye’nin ilk Moxy oteli olacak. Biz hanın tarihi dokusunu bozmadan inşaata devam ediyoruz. Bu otel Beyoğlu’na enerji katacak” dedi.

Moxy ile ikinci otellerini de Almanya’nın Düsseldorf bölgesinde açacaklarını duyuran Namlıcı, “Yurtdışında ilk projemiz olacak. 130 odalı bir Moxy yapıyoruz. Hedefimiz 2024 sonuna ya da 2025’ilk Ocak-Şubat aylarına yetiştirmek” diye konuştu. Veneu’nun Almanya otel yatırımını tutarı ise 25 milyon dolar.

“Sultanahmet’e ‘turizm sokağı’ kuracağız”

Yine otel yatırımları kapsamında Sultanahmet’te 11 tane bina satın aldıklarını açıklayan Namlıcı, şu bilgileri verdi:

Tarihi Yarımada’da 11 binayı tek otel olarak birleştirip turizm sokağı yapacağız. Çok özel olan bu Taşkonak projesini yılsonuna yetiştirmek istiyoruz. Turizm sokağı için 50 milyon dolarlık yatırım yaptık.”

“Turizmde 300 milyon dolarlık bir yatırım büyüklüğüne eriştik

Kapadokya’da 122 odalı bir yer alan grup, onu da 60 odaya düşürerek kendi konseptine uygun bir otel inşa ediyor. 20 milyon dolara mal olan bu otelin de 2025’in ilk aylarına yetiştirilmesi planlanıyor. Kaan Namlıcı, “Bugün 80 milyon dolar yatırım yaptığımız Vakko Hotel & Residence ile Nişantaşı’na değer katıyoruz. Vakko ile yüzde 50-50 ortak bir şirket kurduk. Abdi İpekçi’de sahip olduğumuz en değerli binalardan birini otele dönüştürdük. Tüm yatırımı Venue International tarafından yapılan bu proje, bugün yüzde 100’e yakın dolulukla ilerliyor. Dünyada kendi segmentinde benzersiz hizmet veren ne kadar turizm markası varsa, bizim amacımız bu isimlerin Türkiye’de olmasını sağlamak. Bugün itibarıyla turizmde 300 milyon dolarlık bir yatırım büyüklüğüne eriştik” bilgisini verdi.

"Nitelikli gelirimiz 100 milyar dolar olabilir"

Turizmde Türkiye’nin turist hedeflerini tutturduğunu ancak gelirde geri kaldığını ifade eden Kaan Namlıcı, “Türkiye'ye daha çok yabancı otel markasının geleceğine, yeni projelerin gelişeceğini inanıyorum. Nitelikli markalarla turizm gelirlerimiz daha yukarılara çıkabilir. Sadece moda ve alışveriş değil deneyim turizmini de geliştirmeliyiz. Kaliteyi ülkeye getirdiğimiz zaman 60 milyar dolar, 100 milyar dolar olabilir” yorumunu yaptı.Bu Haber 14.03.2024 - 13:08:08 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.