TUROYD İran heyetini ağırladı

  4.08.2017 - 10:44:11  Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD), Suadiye Oteli Genel Müdürü Murat Yumak’ın ev sahipliğinde; Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın desteği ile İran Horasan-ı Razavi Eyaleti heyet üyelerini ağırladı.
  İran Dışişleri Bakan Danışmanı ve Kuzey ve Doğu Temsilcisi Gholamabbas Arbabkhales, Horasan-ı Razavi Havalimanları Genel Müdürü Mohammadbagher Ghasemzadeh, Horasan-ı Razavi Genel Valiliği Ekonomi Koordinasyon Genel Müdürü Ali Rasulian, Horasan-ı Razavi Bütçe Planlama Kurumu Başkanı Reza Jamshidi, Horasan-ı Razavi  Genel Valiliği Kültür Genel Müdürü Sayyed Hamid, Horasan-ı Razavi Dışişleri Bakanlığı Kuzey ve Doğu Temsilciliği Siyasi İşler Uzmanı Mohammead Ghobadirah, İran Havayolu Seyahat Hizmetleri ve Turizm Acenteleri Birliği Başkanı Mohammad Sharif Rouhani, İran Otelciler Topluluğu Üyesi Fariddodin Attar ve İran Otelciler Topluluğu Üyesi Hamid Baghernejad ‘in oluşturduğu heyet, TUROYD Yönetim Kurulu Üyeleri’nin görüşlerini aldı ve soruları cevapladı.

  20 TUROYD ÜYESİ İRAN'DA FAALİYET GÖSTERİYOR

  Toplantının açılış konuşmasını yapan TUROYD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Aksu “Türk otel yöneticileri tüm dünya ülkelerinde tercih edilmekte. Yöneticilerimiz dünyada eşi benzeri olmayan tesisleri başarı ile yönetmekte. Biz TUROYD olarak ülke turizmini geliştirmek için tanıtım atağına geçtik. İran’ı önemsiyoruz. Karşılıklı işbirlikleri ile iki ülkenin birbirini desteklemesi gerekiyor. Şu an yirmi TUROYD üyesi yöneticimiz İran’da faaliyet gösteriyor. İran’ın turizm açısından bizden beklentilerini bilmek, bizim de İran’dan beklentilerimizi dile getirmek isteriz. Karşılıklı turizm faaliyetlerinin başarı ile devam edebilmesi için birbirimizi anlamamız gerek.” dedi.

  Toplantıda konuşan İran Dışişleri Bakan Danışmanı Arbabkhales, Türkiye’de oldukları için mutlu olduklarını dile getirdi.  “Amacımız İran ve Türkiye arasındaki siyasi ve turizm ilişkilerini geliştirmektir.'' diyen Arbabkhales, ''Türkiye’ye her yıl milyarlarca turist gelmektedir. Biz turizm ilişkilerinin dengesini sağlamak için buradayız. Diplomatik hedeflerimizden biri de karşılıklı olarak turist ağırlamaktır. TUROYD olarak sizlerden otelcilik konusunda eğitim desteği almak isteriz. Türk otel yöneticileri konularında yetkin ve bilgi sahibi. Gelişmekte olan İran otelcilik sektörüne katkıları büyük olacak.'' ifadelerini kullandı.  UÇUŞ VURGUSU

  Toplantıda söz alan TUROYD Basın Komisyonu Başkanı Burçak Atak, Nevruz öncesi son ana kadar belirsizlik yaşanan charter uçuşlar sebebi ile Türkiye’de beklenen 2 milyon İran’lı turist sayısının yakalanamadığına dikkat çekerken, TUROYD Antalya Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Ali Osman Erbaş İran’dan Antalya’ya yapılan uçuşların sayısındaki azlığa değinerek destek olunmasını istedi.

  Horasan bölgesinin  ikinci büyük kenti olan Meşhed’deki otelcilik ihtiyaçlarına da değinilen toplantıda, TUROYD Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Genceli “Türkiye’den Meshed’e gitmek isteyen kişi sayısı oldukça yüksek. Bölgede Türkçe bilen sayısını arttırmaya yönelik çalışmalar yapılabilir” dedi. 
   


  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 4.08.2017 - 10:44:11 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Kayıtlı yorum bulunamadı...

  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  Avrupa Birliği, Türkiye fonlarında kesintiye gitme kararı aldı
  Matador Network, 10 film ve yazılarla Türkiye'yi tanıtacak
  Türkiye seyahat için ikinci en riskli ülkeler grubunda gösterildi
  Unicredit Bank: Türkiye'de dolar yıl sonunda 4.15 olacak
  Erdoğan imzaladı, 'Helal Akreditasyon Kurumu' resmen kuruldu
  THY gayrimenkul işine girdi
  Antalya'nın sorunları ''Kent Konferansları'nda konuşulacak
  İşte Türkiye'nin 2018 yılında acentelere vereceği toplam destek
  İstanbul'da Troya sergisi
  Ünlü tur operatörünün çalışanı 700 bin lirayı zimmetine geçirdi
  Jolly Tur'dan Antalya'da büyük buluşma
  THY ile Do&Co'nun ayrılma nedeni 'şerefiye' mi?
  Yunan halkı Türkiye hakkında ne düşünüyor?
  'Enflasyon inim inim inletiyor ama onların umurunda değil'
  70 yıllık efsane marka 'Ceylan Kız' icradan satılıyor
  Setur, BookinTurkey'i Seturbiz adıyla yeniledi
  Belediyeye ait otel arazisi ihaleye çıkarıldı
  İşte bu hafta Almanya'da en çok aranan Türk otelleri
  Almanlar 2017'de paket turlara ne kadar harcadı?
  Ertuğrul Günay Yassıada için Twitter'dan isyan etti ama...
  Türkiye turizminin 2018 yol haritası bu kongrede tartışılacak
  MSC 9 milyar dolar yatırımla 6 dev gemiyi daha filosuna katacak
  Bakanlık, Xanthos ve Letoon antik kentlerini ziyarete açmaya hazırlanıyor
  Four Seasons'ın kurucusundan Türkiye ve şirkete ilişkin açıklamalar
  Genel Haber Arşivi
  Bizi Takip Edin
  Facebook Twitter
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2017  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  2018 sezonunda Avrupa'da durum ne olur?

  Daha da geriye gider
  Bu yılla aynı olur
  2016 rakamlarına ulaşır
  2015 rakamlarına ulaşır
  Belirsizlik hakim
  Ücretsiz Abone Olun