MSC Cruises ada satın aldı, 200 milyon dolarlık yatırım yapacak

MSC Cruises ada satın aldı, 200 milyon dolarlık yatırım yapacak
Bahamalar takım adalarından birini 100 yıllığına kiralayan kruvaziyer şirketi MSC, ada üzerine 200 milyon dolarlık yatırımla doğa dostu kruvaziyer limanı yapacak.


MSC Cruises Miami’nin yaklaşık 100 km doğusunda yer alan Karayipler’in Bahamalar takım adalarından birini, Bahama hükümeti ile varılan anlaşma sonucu 100 yıllığına kiraladı. Üzerinde herhangi bir yerleşim bulunmayan adayı, 200 milyon dolarlık bir yatırımla doğa dostu bir cruise limanı yapmak için çalışmalara başladı.

KRAYİPLER'DEKİ EN BÜYÜK ADA YATIRIMI

“Ocean Cay MSC” ismi verilen Karayip adası 95 dönümlük bir alana sahip. Adanın yapılandırması sırasında, yerel ekosistemin korunması ilkesi esas alınıyor. Bahama hükümeti ve yerel doğa bilimcilerin de desteği ile adada, en az 80 çeşit endemik bitki, ağaç, yeşillik ve çiçeklere yer verilecek.

ULAŞIM RAHAT

Cruise gemisinin kolaylıkla yanaşabileceği Ocean Cay MSC adasına, ziyaretçiler hemen ayak basabilecekler. Adanın bir ucundan diğer kısımlarına ulaşabilmek, bir çeşit teleferik sistemi ile sağlanacak ve bu sistem tüm adayı ulaşım için çepeçevre saracak.

ADADA RESTORANLAR, BARLAR, AMFİ TİYATRO, PLAJLAR... OLACAK

Cruise yolcularının konforunu sağlamak için Ocean Cay MSC adasında, her tür detay düşünülmüş. Restaurantlar, Barlar, 2,000 kişilk bir amfi tiyatro, denize girmek ve güneşlenmek için birbirinden güzel 6 plaja sahip olacak, ayrıca SPA merkezi ve masaj kulübeleri de adada bulunacak. Adanın iç kısımlarında göletler yer alırken, yürüyüş yolları ve bisikletler için özel parkurlar da planlanmış.

İLK ZİYARET 2017'DE

Bahamalar Başbakanı Perry Christie ve MSC Cruises Yönetim Kurulu Başkanı Pierfrancesco Vago arasında 2015 yılının Aralık ayında imzalanan 100 yıllık Leasing anlaşması sonucu, proje start aldı. Geçtiğimiz Mart ayında, projenin yapımına başlandı ve proje 2017 Kasım ayında tamamlanmış olup, hizmete açılacak.

İLK ZİYARETİ MSC SEASİDE YAPACAK

MSC Cruises’ın yeni gözdelerinden biri olacak MSC Seaside gemisi, 2017 Aralık ayında suya indirilip ilk seferine çıktığında, Miami’den yol alıp 100 km doğusundaki “Ocean Cay MSC” adasına, misafirleri ile birlikte ilk ziyaret edecek gemi olacak.


Bu Haber 13.04.2016 - 11:50:04 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.