Kadir Uğur

Türk turizminin büyük kaybı

Yaşar Sobutay ile dostluğumuz 40 seneyi aşıyor.

 60’lı yılların sonları, 70’li yılların başları. Yaşar Antalya bölgesinin ilk turizm acentelerinden biriydi. O zamanlar Alanya bölgenin turizm merkezi idi. Yanılmıyorsam 10 ila 12 adet kalınabilecek otel vardı. Alantur, Panorama, Banana, Kaptan otelleri gibi. İkimizin de acentesi Alanya da eski limana giden setüstü yolunda idi. Ben İmbat Turizm ile rakip acente olmuştum. Rakip de olsak arkadaşlığımızı hiçbir zaman kaybetmedik. Rahmetli çok hoşgörülü pozitif düşünen bir arkadaşımdı. İş ahlakı ve yönetimi 40 senenin üzerinde piyasada bulunan Pamfilya şirketinin bugüne kadar sürdürdüğü başarılı çalışmalarında kendini ortaya koydu. O zamandan bu zamana gelen her iki cağı da yasayan ender turizm şirketlerinden biri olan Pamfilya onun eseri idi.
 
Türkiye turizminin bugüne gelmesinde büyük katkıları olan canım arkadaşım Yaşar Sobutay’ı rahmetle anıyorum. Yaşar seni Türk turizmi ve biz arkadaşların hiçbir zaman unutmayacağız.
 

Bu Makale 12.07.2012 - 10:00:56 tarihinde eklendi.


Kullanıcı Yorumları
  • BÜLENT ZAPTİYEOĞLU 05.07.2012 - 06:33

    BEN TURİZME YAŞAR ABİMLE BAŞLADIM BANA ŞİMDİKİ TECRÜBEMİ BİLGİMİ DENEYİMİ ÖĞRETEN AŞILAYAN VE ONUN ÖĞRETİKLERİYLE HİÇ BİR ZAMAN KAYBETMEDİM SENİ HİÇ UNUTMAYACAĞIM YAŞAR ABİCİM RUHUN ŞAAD OLSUN MEKANIN CENNET OLSUN.BÜYÜK İNSAN...

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.