Validen Antalya turizmi için yeni hedef

Validen Antalya turizmi için yeni hedef
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 2019'da Antalya'nın 16 milyon turist ağırlayabileceğini söyledi.

2019 Turizm Değerlendirme Toplantısında konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Türkiye'nin yeni hedefi olan 70 milyon turist 70 milyar dolar turizm geliri hedefine en büyük katkıyı Antalya'nın vereceğini söyledi.

''BU YIL ASPENDOS DEDİK''

2018'i Perge Yılı ilan ettiklerini hatırlatan Karaloğlu, proje kapsamında bütün hedeflere ulaşılamadığını ancak önemli işler yapıldığını belirtti. Karaloğlu, ''Geçen yıl ilk denememizdi, bu yıl Aspendos dedik. Artık çalışmalar tamamlandı. Perge ile yapamadığımız işleri bu yıl Aspendos’ta yapmayı hedefliyoruz.'' ifadelerini kullandı.

''GERİSİ BENİ İLGİLNDİRMEZ ANLAYIŞI BİR KENARA BIRAKILMALI''

Nitelikli turizm için 'ben oteli doldururum gerisi beni ilgilendirmez' anlayışının bir kenara bırakılması gerektiğini ifade eden Vali Karaloğlu, Antalya'nın nitelikli turizmde de istediği yere geleceğini söyledi.

HEDEF YÜZDE 20-25 ZİYARETÇİ ARTIŞI

Turizmde 2019 beklentilerinin büyük olduğunu kadeden Antalya Valisi, geçen yıl yüzde 30 büyüyen kent turizminin bu yıl yüzde 20-25 bandında büyümesini hedeflediklerini açıkladı. Karaloğlu, '' Bunu sağlarsak 16 milyonun üzerinde yabancı misafiri Antalya’da ağırlamış olacağız." dedi.Bu Haber 12.02.2019 - 15:06:19 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Bener Kavukcuoglu - 13.02.2019 - 08:29

    Birkac sene sonra insallah sira AKKUYU Yilina gelir, turistlerimize nitelikli unclear santralimizi tanitiriz. Tabii Ruslar izin verirse

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.