Bu sayfalarda sizlere siyasi yorum yapmayacağım ve yapmak da istemiyorum. Zaten sosyal medyada yeterince bu tur yorumlar yapıyoruz.
   
  Son zamanlarda gelişen olayların dış basın ve medya kuruluşlarında yarattığı etki ve ülkelerin birer birer vatandaşlarına Türkiye seyahati konusunda uyarı vermeye başlaması önümüzdeki günlerde bir sakinleşme yaşanmazsa ciddi manada iptallerin gelmesine sebep olacaktır. 

  Bu nedenle öncelikle Turizm Bakanlığı olmak üzere tüm siyasilerin bu eylemlerle ilgili daha sağduyulu mesajlar vermesi ve kitlelerin taleplerini dikkatlice dinleyerek en azından onların beklentilerini karşılamaya çalışarak gerek Türkiye turizmi gerekse Türkiye ekonomisindeki çalkantıları dindirmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ekonomide istikrarsızlık ve belirsizlik ortamının getireceği sermaye kaçışının yanı sıra, turizmde ise gelmesi muhtemel iptaller ile bacasız sanayi ciddi darbe alacaktır. 

  Bunun yanı sıra, özellikle Avrupa’da düzelmeye başlayan güçlü ve demokratik Türkiye imajı bu olaylar ve siyasilerin tutumu nedeni ile ciddi darbe almıştır. Avrupa basını tarafından Türkiye’nin uzaktan yakından kıyaslanmaması gereken Kuzey Afrika ve Ortadoğu Arap ülkeleri ile ayni kefede gösterilmesi, yıllardır imaj için harcanan milyarlarca dolar ve Euro’nun tek bir hamlede sokağa atılmış olması anlamına gelmektedir. 

  Sonuç olarak basit bir demokratik tepki gösterisi ile başlayan ancak halkı koruması ve kollaması gereken polisin gereksiz ve aşırı güç kullanımı ile kitleleri sokağa döken bu hareketin, yurt dışındaki basının da etkisi ile ülkemize tatile gelecek olan yabancıların kafasındaki şüpheleri haksız çıkarmak için en kısa surede önce sayın Başbakan ardından tüm siyasilerimizden sağduyulu mesajların verilmesi çok önemlidir. Olayların daha fazla büyümemesi, yeni olum ve yaralanmaların olmaması tüm illerde sokaklara dökülen insanları kucaklayıcı mesajlar verilmeli ve hatadan dönülmelidir.  

  Turizm sektörünün bu olayların sonucunda karsılaşması olası risk ve tehlikelerin ise sektör temsilcileri tarafından bir an önce sayın bakana anlatılması gerekmektedir.

  Yarınlarda daha özgür, daha müreffeh, daha demokratik ve laik, daha güçlü ve birlik beraberlik içinde bir Türkiye dileğimle…
   

  Titanic Hotels Finans Koordinatörü
  Melik Yetim

  Kullanıcı Yorumları

  Mehmet Mülayim - 4.06.2013 13:13:27
  Sayın Yetim, Gezi Parkı olayı diye bir olay mı var? Dün Ulusal kanallarda, haberlerde ufak, defek münferit olaylardan bahsedildi. Bunun dışında Türkiye sütliman... Dış mihraklar ise (BBC, CNN gibi) Türkiye hakkında büyük gösteriler oluyormuş gibi haberler yapıyorlar. Hangisine inanalım? Öz be öz keni basınımıza mı, yoksa dış mihrakların haberlerine mi? Bu konuda bizi aydınlatırsanız çok seviniriz. Dileklerinize yürekten katılıyorum. Saygılarımla,
  Melik Yetim - 5.06.2013 00:33:23
  Mehmet Bey gunumuz teknolojisinde ülkemizde gelişen ve gerçekleşen olayları gayet kolay, kısıtlı da olsa su anda ulusal haber kanalları da sansurden vaz geçmiş ve oayları vermeye başlamıştır. Biz ülemizde üç maymunu oynayabiliriz ama emin olun dünya anaları böyle yapmaz ve ulusal medya doğru bilgiyi paylaşmdığı müddetçe her türlü kötü niyetli haber yayılabilir. Bundan da şu sonuç çıkar medya üzerine sansür ve askı eninde sonunda umulmadık dertler açabilir. Özgür ve tarafsız medya her zaman herkese lazımdır.
  kessier - 5.06.2013 01:24:25
  Sayın Mehmet Bey, Son bir haftadır mevcut basınımızın olayları bilerek ekrana yansıtmadığı ile ilgili yüzlerce yazı yazıldı, kanalların önüne gidip yüzlerce insan protesto etti. Siz bu arada öz be öz basınımızda 65 yaşında 2 evlilik yapmış Mehmet Amcanın üçüncü eş arayışını mı seyrediyordunuz da gerçekte olanları takip edemediniz acaba ??


  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Yazarın diğer yazıları :
  Türkiye'nin ekonomi verileri ne anlatıyor?
  2018 turizm ve döviz öngörüleri
  Seni unutmak istiyorum 2016
  Kur savaşları
  Turizmde kurumsallaşma
  Türkiye turizm değerlendirmesi
  Gezi Parkı ve turizm
  Durum, değerlendirme ve strateji
  Samimi bir izlenim
  ITB ardından kısa notlar...
  2016'dan 2017'ye bakış
  Tur operatörlerinin Türk turizmindeki önemi
  Zayıf halkaların güçlülere etkisi
  2013 öngörüleri
  2013 nasıl bir yıl olacak?
  Turizmde değişim
  Ya Mısır'daki olaylar olmasaydı?
  OAD Reizen neden battı?
  Yeni yıl, yeni sezon, yeni heyecan
  Fırtına öncesi sessizlik
  Bir verelim ki, üç alalım!
  Mevcut veriler ışığında turizme hızlı bir bakış
  2016 kabusu mu? Hadi oradan...
  Körler sağırlar birbirini ağırlar
  Turizmde 2016
  Turizm sektörünün güncel sorunları
  Makale Arşivi
  Bizi Takip Edin
  Facebook Twitter
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2018  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  2018 yılında Türkiye'ye gelen turist profilini nasıl buluyorsunuz?

  Geçtiğimiz yıllarla aynı
  Alt gelir grubunun ağırlığı artıyor
  Daha varlıklı turistler geliyor
  Ücretsiz Abone Olun